جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه و زمان برگزاری هر یک از مسابقات

 جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه و زمان برگزاری هر یک از مسابقات

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸  بیست و یکمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در کشور روسیه برگزار خواهد شد.حق امتیاز این مسابقات در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۰ به روسیه اهدا شد.

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ اولین جام جهانی در اروپای شرقی

این اولین جام جهانی در تاریخ است که در اروپای شرقی برگزار می‌گردد. .مسابقات نهایی شامل ۳۲ تیم است که ۳۱ تیم آن از طریق مسابقات مقدماتی انتخاب می‌شوند و یک تیم نیز به عنوان میزبان به صورت خودکار مشخص می‌شود.

مجموع بازی‌های این تورنمنت ۶۴ مسابقه می‌باشد که در ۱۲ ورزشگاه و ۱۱ شهر برگزار خواهد شد. دیدار فینال این تورنمنت نیز در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برگزار خواهد شد.

قهرمان این دوره از جام جهانی به جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۲۱ صعود خواهد کرد.

قرعه کشی تیم‌ها

تکلیف ۳۲ تیم حاضر درجام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ و قرعه آنها مشخص شد و تیم ملی کشورمان در گروه دوم به ترتیب برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال به میدان خواهد رفت.

تیم ملی کشورمان در گروه دوم قرار گرفته و به ترتیب برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال به میدان خواهد رفت. به جز گروه ایران، گروه چهارم و پنجم نیز دشوار خواهند بود.

ایران در اولین دیدار خود باید ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در سنت پترزبورگ برابر مراکش به میدان برود.

بازیکنان ایران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷) در کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می‌رود

در انتها ایران در سومین بازی خود ۲۵ ژوئن (۴ مرداد ۹۶) در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد رفت.

تغییر زمان بازی افتتاحیه

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با انتشار تقویم کامل تاریخ و ساعت ۶۴ بازی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از تغییر ساعت برگزاری بازی افتتاحیه میان روسیه و عربستان خبر داد.

این بازی که در ابتدا قرار بود ساعت ۱۹ به وقت محلی برگزار شود، ساعت ۱۸ به وقت محلی (۱۸:۳۰ به وقت تهران) آغاز می‌شود.

فیفا همچنین از جابجایی زمان ۶ بازی خبر داده است به طوری که  بازی‌های شماره ۱۵ و ۱۶، بازی‌های شماره ۲۱ و ۲۲ و بازی‌ شماره‌های ۲۷ و ۲۸ با یکدیگر معاوضه خواهد شد.

بازی شماره ۱۵ (۲۹ خرداد میان لهستان و سنگال) ساعت ۱۸:۳۰ و بازی شماره ۱۶ (۲۹ خرداد میان کلمبیا و ژاپن) ساعت ۱۵:۳۰ برگزار می‌شود.

بازی شماره ۲۱ (۳۱ خرداد میان فرانسه و پرو) ساعت ۲۰:۳۰ و بازی شماره ۲۲ (۳۱ خرداد میان دانمارک و استرالیا) ساعت ۱۶:۳۰ برگزار می‌شود.

همچنین بازی شماره ۲۷ (۲ تیر میان آلمان و سوئد) ساعت ۲۱:۳۰ و بازی شماره ۲۸ (۲ تیر میان کره‌جنوبی و مکزیک) ساعت ۱۸:۳۰ آغاز می‌شوند.

منبع:خبر گزاری ایلنا

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *