تناسب اندام فقط با روزی۳۰ دقیقه ورزش در منزل

 تناسب اندام فقط با روزی۳۰ دقیقه ورزش در منزل

تناسب اندام چیست؟

تناسب اندام یعنی اینکه شما از نظر جسمانی سالم و سرحال باشید و تمامی قسمتهای بدن شما با نقاط دیگر همخوانی داشته باشد ،حتی اگر وزن شما زیاد است شما می توانید در همان حالت ظاهر فیزیکی زیبایی را تجربه کنید .مثال فردی که دارای فیزیک جسمانی درشت جثه می باشد و براثر ورزش نکردن تناسب بین اندام خود را از دست داده و بطور مثال دارای چربی های اضاف در نقاطی از بدن می باشد نیازی نیست که حتما دارای بازوان عضالنی و شکم شش تکه باشد و می تواند با اندکی تلاش و پشتکار نقاط دارای ضعف بدن خود را شناسایی کند و با توجه به مظالبی که ما در اختیار او میگذاریم به برطرف کردن این نقایص پرداخته و به اصظلاح به تناسب اندام برسد.

در مثالی دیگر فردی که دارای جثه ی کوچک و سبک وزن است می تواند مفهوم تناسب و زیابیی اندام را درک کند ،نقاط قوت و ضعف خود را در اندام و قسمتهای مختلف بدن شناسایی کند و با تمرین و ممارست و آموزش صحیح نقاط ضعف بدنی خود را پوشش داده و در کنار نقاط قوت قرار دهد و به هین سادگی به تناسب اندام برسد. شما حتی اگر بخواهید پاهایی قدرتمند داشته باشید،دارای سینه های خطی و عضلانی و دارای بازوهای عضلانی شوید و شکم شش تکه یا باسن و ران خوش فرم(ویژه بانوان) داشته باشید و یا هر نقطه ای دیگر در بدن را بخواهید تقویت کنید .

،با تهیه باکمی تلاش وپشتکار براحتی، به راه اصولی و حرفه ای این کار دست پیدا کنید تحقیقات علمی نشان داده است که انسانهای موفق و ثروتمند هروز و به مدت نیم ساعت ،حتما ورزش می کنند و این کار به شما کمک میکند که جسم خود را در راه رسیدن به موفقیت های مادی و معنوی همراهی کنید .

 ذکر این ضرب المثل قدیمی جایز است که می گوید: عقل سالم در بدن سالم.

شما در صورتی که جسم سالم و پرتحرکی داشته باشید به راحتی می توانید در مقابله با فشارها و سختی های زندگی مقاوت کنید و بر آنها مسلط شویدمتاسفانه یا خوشبختانه در راه ورزش کردن مشکلات فراوانی وجود دارد که مهمترین آنها بها نه های ذهنی هستند ،افکاری که ما را از ورزش کردن باز می دارند،از قبیل: نمی توانم،نمی شود،ممکن نیست، بدن من جواب نمی دهد ،وقت ندارم،بلد نیستم و هزاران هزار بهانه ی دیگر که اگر بخواهید ادامه دهید مطمنم بی نهایت فعل منفی میشود پشت سر هم ردیف کرد. ما باید همه این افعال و افکار منفی را به افعال و افکار مثبت تبدیل کنیم و تکنیکهای مقابله با افکار منفی ذهنی را یاد بگیریم تا دیگر برای ورزش کردن بهانه نداشته باشیم. و در ادامهجسم خود را بشناسیم و از عضالت بدن خود و نحوه تمرین دادن آنها آگاهی پیدا کنیم .

 ورزش کنید و همیشه سالم و سرحال و زیبا و قدرتمند و با اعتماد به نفش و خوش تیپ و خوش قیافه باقی بمانید و از زندگی خود لذت ببرید.

اگر: تا حاال زیاد به باشگاه ورزشی رفتی؟ زیاد برای تناسب اندام تالش کردی؟ بارها اقدام کردی ولی هر بار به نتیجه نرسیدی؟ با ورزش کردن مشکل داری؟ اضافه وزن داری؟ آیا ذهن شما در برابر ورزش کردن مقاومت می کند؟عضلالت بدنت رو نمی شناسی؟ شیوه علمی ورزش کردن رو نمیدونی؟ وقت رفتن به باشگاه رو نداری؟ کمبود وزن و حجم در عضالتت داری؟ از هزینه کردنهای پیاپی خسته شدی؟ از تالش کردنها و به نتیجه نرسیدنها خسته شدی؟ نمیدونی چکار باید بکنی؟

شما میتوانید بدون هیچ هزینه ای و در خانه به تناسب اندام برسید تمامی هزینه های باشگاه های را حذف کنید و می توانید هر زمان و هر جا که وقت آزاد داشته باشید ویدیوهای ورزشی را برروی کامپیوتر یا موبایل خود اجرا کنید و از آموزشهای آن استفاده کنید.

آموزش ذهنی: چه عاملی از ورزش کردن ما جلوگیری می کند؟

خب همیشه ما برای اینکه بخواهیم ورزش کنیم اول تصمیم می گیریم و بعد با یک برنامه ریزی مختصر که در ذهن شکل میگیرد و معموال این هست که ورزش کردن را، با رفتن به یک باشگاه ورزشی شروع کنیم، کار را شروع می کنیم و به قولی استارت رو میزنیم.

چند روز یا چند ماه یا حتی چند سال به این کار ادامه می دهیم(بسته به فرد مقدار این مدت کم و زیاد می شود) بدون اینکه بدانیم هدف ما از ورزش کردن چیست؟ اصلا برای چه ورزش می کنیم؟ دوست داریم به چه نتیجه ای برسیم ؟به صورت علمی دنبال نمی کنیم و فقط از توانایی های جسمی کمک می گیریم و بعد از مدتی که توانایی جسمی ما رو به افول رفت و دیگر جای پیشرفت نداشت ،متاسفانه ورزش را کنار گذاشته و از بی نتیجه بودن و بی فایده بودن آن در زندگی نا امید می شویم

اما باید یاد بگیرید موانع بر سر راه ورزش کردن را شناسایی کنید. چطوربتوانیم از ذهن خود کمک بگیریم و ذهن خود را به یار و یاور خود برای حل مشکلات تبدیل کنیم. این تجربه نه تنها در ورزش کردن بلکه در همه ی مسائل و مشکالت زندگی می تواند شما را یاری کند.

 چطور می توانیم از شر افکار منفی که مانع ورزش کردن هستند ،رها شویم

همیشه و در همه ی کارها انسانهای زیادی هستند که کار را با انگیزه و پر انرژی شروع می کنند ،ولی تعداد کسانی که آن کار را با موفقیت به انتها می رسانند بسیار ناچیز است.

به نظر شما چه عاملی وجود دارد که باعث می شود تعداد زیادی از افراد نتوانند کاری را که با انگیزه وبا انرژی و با امید شروع کرده اند ،پایان دهند و آن را به سرانجام برسانند؟

بله درست حدس زدید: افکار منفی یا به عبارتی مقاومت ذهنی.در ذهن انسان و بخشی از مغز قسمتی وجود دارد به نام مقاومت ذهنی، کار این قسمت از مغز این است که بدن را در برابر هرگونه تغیر محافظت کند و نگذارد که شما تغییر کنید.این کار ذهن برای نگهداری و حفاظت از بدن صورت می گیرید ولی متاسفانه در موارد ناخوشایند زندگی انسان هم،این روند ادامه می یابد و برای ذهن خوب یا بد بودن قضیه تفاوتی ندارد،

 در نتیجه افکاری در ذهن شما شکل میگیرند به نام افکار منفی که هرروز در ذهن شما بیشتر و بیشتر و قوی تر می شوند و سر انجام مانعی بزرگ برای ادامه هدفی خواهند شد که شما واقعا برای انجام آن عشق و علاقه داشته اید و دوست داشتید و دارید که بتوانید آن را ادامه دهید.

باید ذهن خود را از شر افکار منفی رها کنید و از ادامه دادن کاری که دوست دارید انجام دهید لذت ببرید .در ضمیر ناخودآگاه شما،در قسمتی از ذهن شما که کنترل زندگی شما را به دست دارد .و هر چیزی که یاد میگیرید بر اثر تکرار زیاد در آن ذخیره می شود و برای همیشه در آن قرار خواهد گرفت و تغییر آن کار بسیار پیچیده ولی از نظر علمی شدنی است..

باید بدانید که راه ورود به ضمیر ناخود آگاه تکرار زیاد است و هرچیزی که زیاد تکرار شود در ضمیر ناخودآگاه به صورت یک عادت در می آید و تغییر آن پیچیده است ،ولی شدنی.

در نتیجه برای اینکه بتوانیم تغییرات مد نظر خودمان را وارد ضمیر ناخودآگاه کنیم.کافی است همین تغییرات را تکرار کنیم.به همین سادگی چون ما یاد گرفتیم که ضمیر ناخودآگاه تکرار را دوست دارد،در نتیجه تغییرات مد نظر خودمان را برایش تکرار میکنیم و به این روش و تکنیک ساده شما می توانید به راحتی تغییرات شگرفی در زندگی خود ایجاد کنید.

تنظیم : سایت روز اندیش

برگرفته از کتاب زیبایی وتناسب اندام :مسعود پور تیموری  

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *