شهر پترا ، شهری زیبا و تاریخی ساخته جن‌ها

 شهر پترا ، شهری زیبا و تاریخی ساخته جن‌ها

شهر پترا یک شهر تاریخی در بیابان های اردن می باشد و دارای بناها و صخره های عجیبی است که گفته می شود ساخت آن ها کار جن ها می باشد.

چرا به این شهر زیبا ، شهر جن ها می گویند؟ 

پترا یکی از عجایب هفتگانه دنیاست و درسال ۲۰۰۷ در میراث یونسکو ثبت جهانی شد . پترا شهری تاریخی در دل بیابان های کوهستانی اردن است . این شهر پایتخت حکومت باستانی نبطیان از عرب های شمال جزیره بوده است .

 

این شهر عجیب در دل صخره هایی سرخ رنگ کنده کاری شده ، آنچنان دارای ظرافت و جذابیت است که بسیاری را بر این گمان می اندازد که ساخت آن کار انسان ها نیست بلکه نیروهای ماورای طبیعی در ساخت آن دست داشته اند و روایت است که «جن ها» به انسانها در بالا بردن این بنا کمک کرده اند.

یکی از جذاب ترین جاهای شهر پترا قصر البنت است که عده ای ساخت آن را کار جنیان می دانند، موجودات فرا زمینی که مدتی در این قصر زندگی می کردند و سال ها بعد از نظرها ناپدید گشته اند.

شهر پترا

بسیاری از مردم همچنان بر این باورند که هم اکنون در شب ها از این شهر باستانی صداهای عجیبی شنیده می شود و همین حرف ها باعث شده که توریست ها از این شهر فقط در روز دیدن کنند. شایعه وجود اجنه در پترا شهری که به شهر «اجنه» نام گذاری شده، آن قدر زیاد است که حتی محلی ها نیز رای ورود به منطقه سنگی پترا میترسند.

پترا در ۲۶۲ کیلومتری جنوب شهر عمّان پایتخت اردن ودر غرب راه اصلی بین این شهر و بندر عقبه قرار گرفته است.

این شهر تاریخی و زیبا را به خاطر گل سرخ گون بودنش به نام المدینه الوردیه نیز نامیده شدهاست. نام قدیم این شهر سلع بود، یعنی صخره، رومیان نامش را به زبان خودشان ترجمه نمودهاند.

بازدیذ از شهر پترا

پترا در داخل کوه ساخته شده و در واقع صخره های سرخ رنگ کوه را تراشیده و این شهر را ساخته اند. دلیل نام گذاری آن هم همین مورد بوده است، چراکه کلمه «پترا» در زبان یونانی به معنای صخره است.  برای اینکه به شهر پترا بروید چند مسیر را می توانی انتخاب کنید. اول اینکه از سمت شمال اردن به پترا بروید که مسیری هموار و مسطح انتظار شما را می کشد. دومین گزینه شما،‌ حرکت از سمت جنوب است که باید از میان دشت پترا و کوه هارون عبور کنید. ولی امروزه گردشگران مسیر جدیدتری را که از سمت شرق می گذرد انتخاب می کنند، چراکه این مسیر از تنگه ی سیق می گذرد؛ تنگه ای باریک و زیبا که به جذابیت های بازدید شما از پترا قطعاً‌ می افزاید.

منبع: خبرگزاری برنا

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *