فواید رابطه جنسی در میانسالی

 فواید رابطه جنسی در میانسالی

عوامل جسمی و روحی می‌توانند باعث اخلال در رابطه جنسی در میانسالی گردند اما شیوه های درمانی بسیاری وجود دارند که به شما در پیشرفت زندگی جنسی کمک می‌کنند.بیماری، ناتوانی و یا برخی از داروها می تواند این فعالیت را تحت تاثیر قرار دهد. ولی باید گفت که حتی بیماری های جدی هم نباید شما را از لذت فعالیت جنسی محروم کند.رابطه جنسی علاوه بر لذت جنسی فواید بسیاری برای سلامتی روحی و جسمی افراد دارد .در ادامه این مطلب به این فواید اشاره خواهیم کرد.

رابطه جنسی در میانسالی چه فوایدی دارد؟

بهبود سلامت ذهنی و جسمی:

 رابطه جنسی چربی‌ها را می‌سوزاند و باعث ترشح هورمون اندورفین به وسیله مغز می‌ شود و به طور شگفت‌آوری اضطراب را کاهش می‌دهد.

افزایش امید به زندگی:

 علاوه بر بهتر شدن سلامت فردی، رابطه جنسی می‌تواند به طول عمر هم اضافه می شود.

بهتر شدن روابط بین زوج‌ها: 

رابطه جنسی باعث نزدیکی و ایجاد رابطه عمیق بین زن و مرد خواهد شد.

ایجاد پناهگاه: 

رابطه جنسی این شانس را به شما می‌دهد که خشم و هیاهوی موجود در اطراف فرار کنید و در یک محیط آرام جای بگیرید.

روش‌های تقویت رابطه جنسی سالمندان

با افزایش سن تعداد دفعات نزدیکی جنسی کم می شود و شاهد کاهش میل جنسی زنان سالمند و همینطور کاهش میل جنسی در مردان سالمند هستیم. آمار نشان می‌دهد که تنها ۴۰ درصد از خانم‌ها و آقایانی که در سن ۸۰-۶۵ قرار دارند از نظر جنسی فعال هستند و خانم‌هایی که در ۷۰ سالگی هستند در مقایسه با آن‌هایی که در ۴۰ سالگی هستند، بیشتر از روابط جنسی خود راضی‌اند و این بسیار تعجب آور است. در ادامه چند تکنیک برای تقویت رابطه جنسی در میانسالی آورده شده است:

تمرکز بر روی معاشقه و لمس عاشقانه

معاشقه اساس عاشقانه و لذت بخش بودن رابطه جنسی سالمندان است. حتی چنانچه شما به علت معلولیت‌های جسمانی که دارید، قادر به برقراری رابطه جنسی نیستید، می‌توانید با بوسیدن و معاشقه، حس نزدیکی میان تان را تقویت کنید. در حقیقت با افزایش سن، تغییرات طبیعی در اشخاص به وجود می‌آید، ولی سالمندان باید راه‌های جدیدی را برای لذت بردن از تماس جنسی و صمیمیت پیدا کنند. گر چه رابطه جنسی سالمندان معمولا کم‌تر از رده‌های سنی دیگر است، ولی باید با معاشقه طولانی، نزدیکی و عشق میانشان را حفظ کنند.

حرف زدن و برقراری ارتباط با شریک زندگی‌تان

بدن و احساسات شما در دوران پیری عوض می شود و امکان دارد از حرف زدن آشکار درباره رابطه جنسی، خجالت بکشید، ولی حرف زدن درباره رابطه جنسی سالمندان و نیازهایشان، بهترین راه برای برقراری رابطه عاشقانه است. بهتر است در دوران پیری با حرف زدن درباره  رابطه جنسی، حس نزدیکی میانتان را بیشتر کنید تا رابطه جنسی شما، صمیمیت و لذت بیشتری داشته باشد.

خودتان را کشف کنید

 باید احتیاجات خود را در رابطه جنسی بازیابی کنند و متوجه شوند برای به ارگاسم رسیدن، به چه چیزی احتیاج دارند؟. رابطه جنسی سالمندان باید با روش های گوناگون و استفاده از عشق‌بازی و بازیگوشی‌های خاصی، انجام شود تا اشخاص با آزمایش شیوه های گوناگون، بهترین شیوه برای داشتن رابطه جنسی عاشقانه را دریابند.

در رابطه جنسی از چیزی خجالت نکشید و چنانچه در دوران پیری نمی‌توانید مثل جوانی‌تان، فعال و قدرتمند باشید و یا حتی چانچه دچار اختلال نعوظ شده‌اید، تلاش کنید با برقراری رابطه جنسی مکرر و تلاش زیاد، رابطه جنسی خود را تقویت کنید.

مراجعه به پزشک

از دست دادن میل جنسی در سالمندان، مسئله ای بسیار متداول است که امکان دارد به علت استفاده از دارو‌ها (بعضی دارو‌ها بر میزان میل جنسی و توانایی ارگاسم اثر می‌گذارند) و یا بیماری‌ها گوناگون (مثل بیماری‌های قلبی عروقی، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات هورمونی، افسردگی و اضطراب) به وجود آید.

کاهش میل جنسی در سالمندان تا اندازه ای طبیعی است، ولی چنانچه میل جنسی شما به طور چشمگیری کم شده است، بهتر است با مراجعه به پزشک مشکل خود را رفع کنید. دارو‌های گوناگونی برای افزایش میل جنسی و تقویت رابطه جنسی سالمندان در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد که بهتر است با مراجعه به پزشک و مشورت با او، از آن‌ها استفاده کنند.

منبع: بیتوته

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *