نشانه‌های باهوش بودن

 نشانه‌های باهوش بودن

برای اینکه بتوانید فرد باهوشی باشید نیازی به مدرک های آن چنینی ندارید. در حقیقت نشانه‌های باهوش بودن بسیار ظریف هستند و اگر آن ها را نشناسید ممکن است نتوانید باهوش بودن خود یا سایر افراد را تشخیص دهید. اما نگران نباشید.

برخی از نشانه‌های باهوش بودن

تنهایی را دوست دارند

اگر تنهایی شما باعث نگرانی تان در مورد خستگی یا FOMO نگردد، شما خوش شانس هستید ، به گفته مجله روانشناسی بریتانیایی، افرادی که وقتی تنها هستند پربارتر هستند، هوشمندتر می باشند و اگر با خودتان صحبت می کنید، این نشانه ای از نبوغ است! تکرار افکار با صدای بلند، می تواند آنها را در مغز شما تقویت کند در حالی که ممکن است از دید دیگران دیوانه به نظر بیایید.

بیش از حد نگرانند 

گروهی از تحقیقات نشان می دهد که ممکن است افراد مضطرب در مواردی خاص از هوش بیشتری نسبت به بقیه برخوردار باشند.

 شلخته هستند

یک مطالعه منتشر شده در “علوم روانشناختی” که در دانشگاه مینه سوتا کارلسون به ثبت رسید، نشان داد که کار کردن در یک اتاق به هم ریخته، خلاقیت را افزایش می دهد.

شب تا دیروقت بیدار می‌مانند

یک مطالعه که در “مجله رسمی انجمن بین المللی مطالعه تفاوت های فردی” منتشر شده نشان می دهد افرادی که تمایل دارند شب ها بیدار بمانند، نسبت به کسانی که صبح زود از خواب برمی خیزند، هوش بیشتری دارند.

بیشتر گوش می‌دهند و کمتر حرف می‌زنند

نسان های باهوش بیشتر گوش می دهند و آنالیز می کنند، آنها ترجیح می دهند یا حرف نزنند، و یا اگر حرفی هم می زنند حرف حساب باشد. البته افراد منزوی و ساکت لزوما باهوش نیستند، طرف صحبت ما کسانی هستند که سکوت را به بیهوده حرف زدن ترجیح می دهند، افراد باهوش در موقعیت مناسب می توانند پرحرف تر از بقیه باشند.

به روز و مطلع هستند

سان های باهوش هر روز خودشان را بروز رسانی می کنند. آنها نمی توانند عقب تر از زمان زندگی کنند، افراد باهوش هر روز اخبار و اتفاقات جهان و همچنین پیشرفت های بشری را دنبال می کنند. اگر علاقه مند به دانستنی و مقالات علمی هستید یا هر روز به وب سایت های خبری سر می زنید یعنی شما یک انسان باهوش و بروز هستید.

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *