خصوصیات اخلاقی افرادی که گروه خونی AB دارند

 خصوصیات اخلاقی افرادی که گروه خونی AB دارند
گروه خونی AB با طبع صفرا در طب سنتی مطابقت دارد و معادل عنصر آتش می‌باشد. شناخت آن‌ها کمی دشوار است، زیرا خصوصیات اخلاقی آن‌ها تلفیقی از سایر گروه‌های خونی است. این گروه ، دارای حساسیت‌های گروه خونی A و توانایی‌های سازمانی گروه خونی B هستند.

 به این گروه، گروه دریافت کننده عمومی هم می‌گویند، زیرا می‌تواند از هر ۳ گروه خونی خون دریافت کند، اما فقط می‌تواند به گروه خونی خود خون اهدا کند. بدن دارندگان گروه خونی AB با جهان مدرن بسیار سازگار است. از خواص این گروه همراه شدن خواص گروه خونی A و گروه خونی B با هم است. این گروه خونی شاید بیش از هزار سال نیست که پیدا شده است و فقط ۲ الی ۵ درصد از جمعیت کل جهان دارای این گروه خونی هستند.

ویژگی‌های افراد با گروه خونی AB

افراد با گروه خونی AB دارای خلق و خوی ضد و نقیضی بوده و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را شناخت. آن‌ها مخلوطی از تضاد‌ها هستند، خجالتی در مقابل بعضی ها، بی باک و گستاخ با بعضی دیگر، برونگرا و درونگرا، گاهی بسیار آرام و خونسرد به نظر می‌رسند. متکلف و ظاهرنما، اما در عین حال مرموز و غیرقابل پیش بینی هستند. در پیدا کردن مشکلات و دور زدن آن‌ها توانا هستند. به آسانی خسته می‌شوند. آن‌ها می‌توانند اجتماعی و مطمئن یا خجالتی و کمرو باشند. علاقه‌مند به ایجاد رابطه نیستند.

افرادی فرهیخته وا عاشق علم هستند و منطقی، حساس و آرام به حساب می‌آیند. این افراد بسیار خونسرد و خویشتندار هستند.  افراد دارای گروه خونی AB می‌توانند آشوب‌هایی را آرام کنند. آن‌ها می‌توانند دیگران را با روحیه طنزی که دارند نقد کنند و با قهقهه هایشان جمعیت را سرحال بیاورند. این افراد دارای خلاقیت هستند و مغز خوبی برای تجارت و کنار آمدن و سازگاری با مردم دارند. آن‌ها تاجران خوبی هستند.

رومانتیک و احساساتی بوده و به شدت فعالند. در تجزیه و تحلیل مسائل بسیار ماهرند. در نقد موضوعات مختلف بسیار منصف اند. درموقع لزوم نمی‌توانند سریع تصمیم بگیرند. برای سخت کار کردن و صبور بودن باید تلاش کنند. این افراد به آسانی کسی را نمی‌بخشند، گاهی خشمگین می‌شوند و اغماض را دوست ندارند. آن‌ها درباره‌ی گذشته بسیار حساسند. حالات روحی آن‌ها خیلی سریع تغیر می‌کند. خونسردند، اما در برخورد با مسائل غیرمنتظره خیلی زود نگران می‌شوند. می‌توانند در آنِ واحد چند کار را با هم انجام دهند و به کار‌های هنری بسیار علاقه دارند.افرادی محافظه کارند، از قدرت فهم بالایی برخوردارند. خودرای و مستقل، علاقه‌مند به مطالعه و ورزش و کم حرف هستند. به معنویات علاقه دارند.

گروه خونی AB

سایر خصوصیات اخلاقی این گروه

فرد با گروه خونی AB در صورتی که پشتکار داشته باشد، می‌تواند خیلی زود پیشرفت کند. آن‌ها از نظر فکری پیشرو هستند. تعادل در فعالیتهایشان به آن‌ها در رسیدن به قدرت واقعی کمک می‌کند. افرادی منطقی، حسابگر، امین و روراست هستند. قابل اعتماد بوده و تمایل زیادی به محبوب بودن دارند. این افراد هنرمندان خوبی هستند. همچنین آن‌ها حسابدار‌های خوبی می‌شوند و به این رشته بیشتر از سایر مشاغل علاقه دارند. چنین افرادی برای مدیریت، قضاوت، نمایندگی، کارمندی و کارفرمایی هردو مناسب هستند. بسیاری از آن‌ها نیز ویژگی‌های لازم برای معلم بودن و تدریس را دارند.

 افراد با این گروه خونی علاقه‌ای ندارند در چارچوب‌های دیگران قرار بگیرند. اگر احساس محدودیت زیاد از حد کنند، چارچوب‌ها و محدودیت‌ها را زیر پا گذاشته و به روش خود عمل می‌کنند.

افراد این گروه به خاطر حسن نیت فراوان و خوش قلبی، همیشه خیر مردم را می‌خواهند و همه را به صلح و آرامش دعوت می‌کنند. بسیاری از درمانگر‌ها و کسانی که روی انرژی درمانی کار می‌کنند، دارای این گروه خونی هستند.

در افراد این گروه خونی عشق به معنای واقعی وجود دارد. آن‌ها افرادی مهربان، خوش خلق و آرام هستند. میل به نصیحت کردن و راهنمایی مردم در آنان زیاد است و بسیاری از آن‌ها هر کاری از دستشان بر می‌آید، برای کمک به دیگران انجام می‌دهند.

ورزش‌ها

تمرینات آرام بخش و حرکات نرمشی برایشان مفید است. از نظر فعالیت بدنی به این گروه توصیه می‌شود که ترکیبی از فعالیت‌های آرام مثل یوگا و نیز جلساتی از تمرینات اندکی پرتحرک‌تر مثل ایروبیک یا پرش سبک را داشته باشند.

رژیم غذایی

افراد این گروه کمترین تمایل را به مصرف گوشت دارند. این افراد باید بیشتر رژیم غذایی گیاهی داشته باشند و تنها در موارد نادر مقداری ماهی، گوشت (نه مرغ) و فرآورده‌های لبنی مصرف کنند. با غذا‌های گیاهی، لبنیات و غذا‌های دریایی به خوبی کنار می‌آیند.
خوردن زیاد گوشت برای این گروه مفید نیست و باید از آن پرهیز کنند. آن‌ها همیشه باید در رژیم غذایی خود سبزیجات را بگنجانند. بهترین خوردنی‌ها برای گروه خونی AB ماهی، سبزیجات، کربوهیدارت‌ها و غلات است، بدن آن‌ها بیشتر از هر چیز با گوشت سفید هماهنگ می‌شود.

خوردن گوشت سفید به همراه سبزی‌ها بهتر از گوشت قرمز است. خوردن نان ضرری ندارد به جز اینکه چاق کننده است.

در انتخاب‌های غذایی آن‌ها باید کشف کنند که چه زمانی آن‌ها شبیه گروه خونی A هستند و چه زمانی شبیه گروه خونی B. به عنوان مثال لبنیات ممکن است برای آن‌ها خیلی خوب و یا خیلی بد باشد.

بیماری‌ها

سیستم دفاعی بدن افراد این گروه تا حدی ضعیف بوده و در برابر میکروب‌ها و ویروس‌ها از خود مقاومت زیادی نشان نمی‌دهد. یعنی اگر برای میکروب‌ها و عوامل بیماری زا در بدن افراد گروه خونی O قفل‌ها و بند‌های زیادی وجود دارد، در افراد گروه خونی AB در برابر ورود میکروب‌ها یک قفل هم یافت نمی‌شود.

دستگاه گوارش آن‌ها به نسبت ضعیف‌تر از دارندگان گروه خونی O است و به راحتی نمی‌توانند پروتئین‌های حیوانی را هضم کنند، زیرا مقدار اسید معده آن‌ها کاهش یافته و به قدر نیاز آنزیم ترشح نمی‌کنند. با این حال، میزان مصرف گوشت قرمز و موادغذایی مدرن مانند انواع فست فود در آن‌ها بالاست.

منبع: تابناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *