سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه باعث کاهش دما درغرب،شمال ومرکز کشور می‌شود

 سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه باعث کاهش دما درغرب،شمال ومرکز کشور می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه به کشور خبرداد و گفت: دستاورد این سامانه بارشی، افزایش ابر، بارش باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در نقاطی از غرب، شمال و مرکز کشوراست.

سایت روزاندیش به نقل از خبرگزاری تسنیم: امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: موج بارشی که روز گذشته وارد کشورمان شده امشب نیز بخشهایی از شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و بخشهایی از شمال شرق کشور را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: از روز یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه استان تهران با جوی پایدار و سکون نسبی هوا مواجه می‌شود که این وضعیت غلظت آلاینده‌های جوی را در بردارد.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی ساعات آتی وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما در استانهای گیلان، اردبیل، شمال غرب کشور، غرب و شمال شرق کشور به‌وقوع می‌پیوندد.

ورود سامانه بارشی جدید از عصر یکشنبه

نقشینه با بیان اینکه از عصر روز یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه بارشی موجب بارشهای باران و وزش باد شدید در بخشهایی از شمال غرب و به‌تدریج سواحل غربی دریای خزر می‌شود.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و به تدریج در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و بخشهایی از شمال شرق فعال بوده و در بخشهایی از این مناطق نیز سبب افزایش ابر، بارش باران، وزش باد شدید و در ارتفاعات سبب بارش برف می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز سه شنبه همچنان این سامانه بارشی در بخشهایی از غرب، شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، سواحل دریای خزر و بخشهایی از شمال شرق فعال خواهد بود.

نقشینه توضیح داد: در روز چهارشنبه  رفته رفته از میزان بارش از سمت غرب کاسته شده و گستره بارش بخشهایی از غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، مرکز، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، سواحل دریای خزر و بخشهایی از شرق و شمال شرق را در بر می گیرد.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود روز پنجشنبه بارش محدود به بخشهایی از شمال شرق باشد و در این روز این سامانه به تدریج از کشور خارج شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: از روز دوشنبه تا پایان وقت چهارشنبه دمای هوای نیمه غربی و سواحل شمالی ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد و این وضعیت بردوت دما در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در تهران نیز اتفاق می‌افتد.

نقشینه گفت: طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه بارش باران و کاهش دما در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نیز به وقوع می‌پیوندد.

منبع:برترین‌ها

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *