کشف مولکول جادویی برای درمان کرونا

 کشف مولکول جادویی برای درمان کرونا
ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
در این چند مدتی که ویروس کرونا شیوع پیداکرده است،دانشمندان تلاشهای زیادیدر مورد نحوه عملکرد ویروس کرونا در بدن انجام داده‌اند.اما ویروس کرونا همچنان علائم جدیدی از خود نشان می‌دهد که این مساله سبب تشدید نگرانی‌ها درباره ماهیت آن شده است. بسیاری از دانشمندان و محققان در سراسر دنیا دست به دست هم داده و تلاش می‌کنند تا راهی برای درمان و ریشه‌کنی کرونا ویروس جدید بیابند.
در پی این تلاش‌ها محققان انستیتوپاستور فرانسه یک مولکول جادویی یافته اند که گسترش ویروس کرونا در بدن انسان را محدود می کند. به نظر می‌رسد این مولکول در مقابل ویروس کرونا موثر است و عوارض جانبی بسیار اندکی دارد.

محققان پس از آزمایش‌های گسترده در آزمایشگاه Hauts0de-France، متوجه شدند این درمان (مولکول مذکور) گسترش ویروس SARS-CoV-2 را با عوارض جانبی نامحسوسی محدود می‌کند.

یکی از محققان این پروژه می‌گوید: ما از محصولی استفاده کردیم که در هیچ جای دیگری استفاده نمی‌شود. به طور دقیق این مناطق از بدن یافت می‌شود. او نیز تاکید کرد این دارو عوارض جانبی زیادی ندارد.

اکنون قرار است چند صد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در آزمایش بالینی این دارو شرکت کنند تا در مرحله بعد درباره عرضه دارو به بازار تصمیم گیری شود. البته انستیتو پاستور نام این مولکول جادویی را فاش نکرده است.

مولکول جادویی

دلایل فاش نکردن نام مولکول جادویی

محقق این انستیتو می‌گوید: ما نام دارو را فاش نمی‌کنیم تا از ایجاد بازار سیاه، احتکار آن و تجویز بی رویه دارو جلوگیری و ذخایر را کنترل کنیم.

در حال حاضر بسیاری از محققان در سراسر جهان از جمله انستیتوپاستور فرانسه مشغول فعالیت برای توسعه یک واکسن موثر برای پیشگیری و همچنین درمانی برای کووید ۱۹ هستند.

منبع: مهر

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *