خروپف و ارتباط آن با برخی بیماری‌ها

 خروپف و ارتباط آن با برخی بیماری‌ها
در برخی موارد هرازگاهی خروپف مشکلی ندارد اما گاهی این موضوع می تواند زنگ خطری برای اعلام یک بیماری باشد.
خروپف زمانی رخ می‌دهد که در تار‌های صوتی و بافت‌های دستگاه تنفسی فوقانی شما به هنگام خواب ارتعاشی ایجاد شود، گاهی اوقات هم افزایش سن می‌تواند علتی برای خروپف شما باشد.
در شرایط کلی داشتن خروپف در برخی اوقات موردی ندارد، اما نباید فراموش نکرد که این عارضه می‌تواند زنگ هشداری برای اعلام ابتلای شما به یک بیماری باشد.

خروپف با چه بیماری‌هایی ارتباط دارد؟

اضافه وزن

 زمانی که حجم بافت‌های چربی در بدن شما افزایش یابد این امر سبب می‌شود تا شما هنگامی که خوابیده اید نتوانید به راحتی تنفس کنید و مجاری تنفسی تان تنگ می‌شود  بنابراین شما دچار خروپف‌های شبانه می‌شوید.

رفلاکس معده

علت اصلی خروپف تنگ شدن راه‌های تنفسی است پس اگر شما دچار مشکلات رفلاکس معده باشید و در واقع اسید معدتان زیاد باشد. به دلیل در گیر شدن دستگاه تنفسی با اسید معده به مرور زمان شما دچار تنگی نفس در خواب می‌شود و درنتیجه خروپف می‌کنید.

میگرن

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که صبح بعد از بیدار شدن از خواب دچار سردرد‌های شدید و میگرن می‌شوید علت اصلی بروز این نوع از سردرد‌ها در شما خروپف‌های شبانگاهی شما است؛ زیرا همانطور که گفته شد به هنگام خروپف اکسیژن لازم به مغز شما نمی‌رسد و همین امر سردرد‌های صبح گاهی شما را به دنبال خواهد داشت.

وقفه تنفسی

اگر اطرافیانتان به شما گفته اند زمانی که خواب هستید در کنار خروپفی که می‌کنید برای چند ثانیه نفس تان قطع می‌شود این موضوع احتمال بروز سکته‌های قلبی یا حتی مغزی در شما را افزایش می‌دهد زیرا در چنین حالتی زمانی که شما خواب هستید بر اثر وقفه تنفسی اکسیژن کافی به مغز شما نمی‌رسد و می‌تواند در نهایت منجر به بروز سکته‌های قلبی و مغزی شود.
منبع: بهداشت نیوز

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *