آزادی ۶ مدلینگ به خاطر عفو رهبری

 آزادی ۶ مدلینگ به خاطر عفو رهبری
در سال های اخیر چهره هایی در فضای مجازی ظهور کردند که تحت عنوان مدلینگ فعالیت داشتند اما انتشار تصاویر غیر متعارف این افراد با قوانین جمهوری اسلامی منافات داشت و منجر به پیگیری قضایی فعالیت این افراد و در نهایت بازداشت آنها شد.

در حالی که پرونده تخلف این افراد هم چنان در جریان بوده و در بازداشت به سر می بردند،اما اسامی آنها در لیست کسانی قرار گرفت که مشمول عفو قرار گرفتند.به این ترتیب این افراد با طی روال اداری و قانونی به زودی آزاد خواهند شد.

اظهارات یک مقام قضایی در مورد آزادی ۶ مدلینگ

بعد از انتشار این خبر در رکنا یک مقام قضایی اظهار داشت: ۶ مدلینگ بازداشت شده با طی مراحل قضایی بدون هیاهو و با روال قانونی خواستار عفو و آزادی خود شدند و به همین طریق و با طی روال قانونی  به خواست خود رسیدند. کمپین های فضای مجازی با هشتگ های تحمیلی برای آوردن فشار به دستگاه قضائی هیچگاه موفق نبوده اند اما رفتار قانونی و در ارامش نشان داد می توان بی سر و صدا به خواست خود رسید.

اسامی و بیوگرافی این مدل‌ها

آزادی 6 مدلینگ

۱-عاطفه اسکندری 

عاطفه اسکندری نام یک دختر خوزستانی است که در سال ۲۰۱۵ در مسابقه دختر شایسته شرکت کرد.او متولد سال ۶۹ است و در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شده است.عاطفه اسکندری بارها گفته بود علاقه مند به مدلینگ است و به زندگی افراد مشهور علاقه دارد.

۲-ماندانا یاور و مدلینگی برای دختران شایسته

حدود هفت سال قبل یک دختر ایرانی به نام ماندانا یاور به عنوان مدلینگ در مسابقه دختران شایسته شرکت کرد و عنوان ملکه زیبایی را به دست آورد.او که به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی دختران شایسته شرکت کرده بود،چندی بعد بازداشت شد.

۳- ستاره طباطبایی

نامش ستاره طباطبایی است و نام او در لیست عفو شدگان قرار دارد و این در حالی است که او نیز به اتهام فعالیت نامتعارف مدلینگ بازداشت شده بود.

۴-حامد بدیعی عکاس مدلینگ

حامد بدیعی نام یک عکاس و فیلمبردار ایرانی است که به صورت تخصصی در زمینه عکاسی مدلینگ فعالیت می کرد.اما فعالیت های خارج از چارچوب او سبب شد تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و بازداشت شود.حامد بدیعی متولد سال ۶۰ و فارغ التحصیل رشته عکاسی از دانشگاه تهران است.

۵-شیوا افخمی

شیوا افخمی نام یکی دیگر از افرادی است که نام او در لیست عفو شدگان قرار دارد و این در حالی است که او نیز به اتهام فعالیت نامتعارف مدلینگ بازداشت شده بود.

۶-مونا ملکوتی طراح لباس مدلینگ

مونا ملکوتی نام یک طراح لباس است که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه هنرهای زیبا گرفته بود.او چندی قبل به دلیل فعالیت های غیرمتعارف و نامنطبق با قوانین جمهوری اسلامی بازداشت شد.

منبع: پایگاه خبری رکنا

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *