ساماندهی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح وپیگیری آن توسط مجلس

 ساماندهی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح وپیگیری آن توسط مجلس

حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم  در رابطه باساماندهی حقوق بازنشستگان نیرو‌های مسلح عنوان کرد دولت قول‌هایی درباره ساماندهی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح داده است و مجلس نیز پیگیر این موضوع است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ۶۶۳ هزار بازنشسته نیروهای مسلح در کشور وجود دارند که حقوق آنها تا میزان ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم تراز خود افزایش خواهد یافت.

پیگیری مجلس برای ساماندهی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم درباره لایحه بودجه دفاعی سال ۹۷ گفت: در جلسه‌ای که با مسئولان سازمان برنامه و بودجه در کمیسیون امنیت ملی مجلس داشتیم دو موضوع را به‌صورت شفاف بیان کردیم؛ نکته اول آنکه در بحث تقویت بنیه دفاعی به‌خصوص در بحث موشکی همه نیازمندی‌ها تأمین شود، به‌صورتی که هیچ نیازمندی وجود نداشته باشد زیرا ما دشمن بی‌عقلی داریم که بنیه دفاعی و قدرت موشکی ما می‌تواند در مقابل او بازدارنده باشد

وی ادامه داد: نکته بعدی موضوع بازنشستگان نیروهای مسلح است. متأسفانه بازنشستگان نیروهای مسلح شرایط بسیار سختی دارند و وضعیت بهداشت و درمان و زندگی آنها بسیار وخیم است. برخی از بازنشستگان ما یادگاران دوران دفاع مقدس هستند و حقوق آنها پاسخگوی هزینه‌های درمانی آنها نیست، بر همین اساس دولت قول‌هایی درباره ساماندهی به موضوع بازنشستگان نیروهای مسلح داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: قرار بود حقوق و مزایای نیروهای مسلح افزایش یابد که در سال ۹۶ عملاً این موضوع اجرایی نشد. در لایحه بودجه سال ۹۷ پیگیری کرده‌ایم تا این موضوع نیز عملیاتی شود. در تمام دنیا حقوق نیروهای مسلح ۲۰ درصد بیشتر از بخش‌های کشوری است ولی در کشور ما حقوق نیروهای مسلح ۱۵ درصد کمتر از سایر بخش‌ها است. در این باره نیز دولت قول داده است تا مصوبات برنامه ششم درخصوص افزایش حقوق نیروهای مسلح را اجرایی کند

منبع :خبرگزاری تسنیم

گردآوری وتنظیم:سایت روزاندیش

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *