خرید نقاشی لئوناردو داوینچی نقاش معروف ایتالیا توسط ولیعهد عربستان

 خرید نقاشی لئوناردو داوینچی نقاش معروف ایتالیا توسط ولیعهد عربستان

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان اقدام به خرید نقاشی لئوناردو داوینچی نقاش مشهور ایتالیایی دوره رنسانس، با رقم بی‌سابقه ۴۵۰.۳ میلیون دلار کرده است.

منابع خبری وخرید نقاشی لئوناردو داوینچی

منابع خبری می‌گویند که ولی‌عهد عربستان که طی‎هفته‎های اخیر ژست ضد فساد گرفته است، ماه گذشته با پرداخت بیش از ۴۵۰ میلیون دلار یکی از آثار نقاشی لئوناردو داوینچی را خریداری کرده است.

روزنامه آمریکایی به استناد اطلاعات دولت آمریکا و یک منبع آگاه به این موضوع در خاورمیانه می‌گوید بن سلمان از طریق یک واسطه ماه گذشته اقدام به خرید نقاشی داوینچی به نام ««سالواتور موندی» (منجی جهان) کرد.

رسانه آمریکایی نوشته این افشاگری، بینشی کم‌سابقه درباره رقابت میان کشورهای حاشیه خلیج فارس برای جمع‌آوری شاهکارهای هنری جهان فراهم می‌آورد.

از طرف دیگر، افشای خریداری این اثر هنری در زمانی حساس برای ولیعهد عربستان صورت گرفته است. او در ماه‌های گذشته تلاش کرده از خودش چهره فردی مصلح و متعهد به ریشه‌کن کردن فساد در عربستان سعودی به نمایش بگذارد.

بن سلمان در هفته‌های گذشته شمار زیادی از شاهزادگان، تجار و مقام‌های سابق و فعلی عربستان سعودی را به بهانه فساد دستگیر و زندانی کرده است. تحلیلگران، این اقدامات وی را بهانه‌ای برای مستحکم کردن پایه‌های قدرت خودش می‌دانند.

منبع:شبکه العالم

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *