فواید خوردن آب نمک با معده خالی

 فواید خوردن آب نمک با معده خالی

توصیه می‌شود که صبح‌ها چیزی مفید بنوشید  و تنها قهوه یا چای را صبح‌ها نخورید. سعی کنید هر چیز دیگری مانند آب گرم شور بخورید و روزانه همان طور که در پایین گفته شده از فواید خوردن آب نمک بهره ببرید.

فواید خوردن آب نمک صبح ناشتا

 هیدراته کردن بدن

آب نمک حاوی مقدار خوبی از الکترولیت است و ماده معدنی مورد نیاز را برای تامین انرژی به ما می‌دهد؛ بنابراین بهتر است صبح‌ها کمی نمک به آب گرم اضافه کنید.

کمک به هضم سالم

نوشیدن آب نمک صبح‌ها می‌تواند غدد بزاقی را تحریک کند تا آمیلاز ترشح کند که آنزیم مهمی برای هضم است. علاوه بر این، آب نمک می‌تواند باکتری‌های مضر را در مسیر گوارشی از بین ببرد.

این روش، آب نمک کمک می‌کند فرآیند گوارشی بهتر و سالم تری داشته باشیم. نوشیدن آب نمک گرم صبح‌ها می‌تواند با مشکلات گوارشی از قبیل نفخ و سوزش معده مبارزه کند.

کاهش تورم

 مصرف نمک به عنوان سدیم در حفظ تعادل مایع بدن نقش قابل توجهی ایفا می‌کند. بنابراین، باید مطمئن شویم سدیم به اندازه کافی مصرف می‌کنیم، زیرا کمبود آن منجر به التهاب در بدن می‌شود. التهاب ممکن است بر برخی از بیماری‌ها مانند بیماری‌های قلبی و عروقی تاثیر بگذارد.

کمک به بهبود خواب 

نمک به ویژه نمک طبیعی تصفیه نشده می‌تواند سطح استرس را کاهش دهد. همانطور که می‌دانیم استرس ممکن است بر برخی از جنبه‌های فعالیتی از جمله عادت خواب تاثیر بگذارد.

درمان استرس یعنی بتوانیم بهتر بخوابیم؛ بنابراین نوشیدن آب نمک گرم صبح‌ها به ما کمک خواهد کرد تا شب خواب بهتری داشته باشیم. برای نتیجه بهتر می‌توانید قبل از خوابیدن آن را بنوشید.

سم زدایی بدن

سم زدایی یک فرآیند مهم دیگر برای سلامتی ماست. در این حالت، آب شور کمک می‌کند تا فرآیند سم زدایی را انجام دهیم. خاصیت ضد باکتری نمک به بدن در تخلیه باکتری‌ها و دیگر مواد ناخواسته از دستگاه گوارش کمک می‌کند.

بنابراین، نوشیدن آب شور صبح‌ها بسیار مفید است، زیرا این عادت باعث می‌شود مطمئن شویم که صبح‌ها مواد زائد را از دست دهیم و در طول روز سالم‌تر باشیم.

خوردن آب نمک برای بهبود سلامت استخوان

مواد معدنی برای سلامت کلی ما، به ویژه سلامت استخوان‌ها مورد نیاز است. ممکن است استخوان‌ها را با غذا‌های سالم و مغذی مثل شیر و پنیر بهبود دهید اما نوشیدن آب شور می‌تواند مواد معدنی برای عملکرد استخوان‌ها را فعال کند.

این روش، مصرف آب نمک می‌تواند سلامت استخوان‌ها را حفظ کرده و بهبود بخشد، همچنین از مشکلات استخوان مانند پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

زیبا سازی پوست

نه تنها برای پوست خوب است، نوشیدن آب شور صبح‌ها می‌تواند زیبایی پوست را بهبود بخشد. آب نمک با نمک طبیعی حاوی مواد معدنی مفید است و به بهبود پوست کمک می‌کند تا بهتر به نظر برسید.

توانایی آب شور در سم زدایی، در جلوگیری از برخی از مشکلات پوستی مانند آکنه و عفونت پوست موثر است.

فواید دیگر نوشیدن محلول آب نمک هر روز عبارتند از:

کاهش گرفتگی عضلات ماهیچه
کاهش وزن
انرژی زا
کاهش درد
مفید برای سلامت دهان

نحوه آماده کردن آب نمک و میزان آن

اساسا، می‌توانید از هر نمکی برای بهره بردن از فواید آب شور استفاده کنید اما بسیار بهتر است که به جای نمک سفره تصفیه شده از نمک طبیعی استفاده کنید، نمک طبیعی معمولا مواد معدنی بهتری نسبت به نمک تصفیه شده دارد.

روش تهیه:

یک سوم شیشه را با نمک تصفیه نشده پر کنید.
شیشه را سر خالی با آب پر کنید.
محلول را با در قوطی غیر فلزی بپوشانید.
محلول را خوب تکان دهید و اجازه دهید حدود ۲۴ ساعت بماند.
آن را در جای خشک نگه دارید.

 نصف قاشق چای خوری محلول را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و هر روز صبح قبل از صبحانه آن را بخورید. می‌توانید میزان نمک را مطابق با ذائقه خود تنظیم کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *