چای کیسه‌ای و عوارض مصرف آن

 چای کیسه‌ای و عوارض مصرف آن

چای یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی های جهان است.فراد علاقمند به چای در مواقع ضروری سریعا با یک چای کیسه‌ای عطش چای خود را برطرف کنند اما اکثر آنها از عوارض چای کیسه ای بی خبرند و نمی دانند چه خطری سلامت آنها را تهدید می کند.در ادامه این مطلب با عوارض احتمالی چای کیسه‌ای آشنا خواهید شد.

عوارض چای کیسه‌ای

نتایج یک مطالعه جدید در کانادا نشان می‌دهد که یک بسته  چای کیسه ای یا لیپتون بیش از ۱۱ میلیارد میکروپلاستیک را درون یک فنجان چای آزاد می کند این درحالی است که براساس شواهد نوع پلاستیک مورد استفاده در چای کیسه ای (پلی پروپیلن)می تواند باعث افزایش احتمال ایجاد جهش های ژنتیکی و آسیب به سیستم غدد درون ریز و توانایی باروری در افراد ‌شود.

محققان همچنین دریافتند آب مورد استفاده برای چای اغلب در دمای بالای ۹۵ درجه سانتی گراد است و زمانی که دمای آب  از ۴۰ درجه سانتی گراد بیشتر باشد ، خطر تجزیه پلاستیک و آزاد کردن مواد سمی آن افزایش می‌یابد. این میزان هزاران برابر بیشتر از مقادیر گزارش شده در سایر غذاهاست و می‌تواند برای سلامت انسان بیشتر از آن چه فکر کنیم‌، مضر باشد.

تولید کنندگان چای در این باره ادعا می کنند برای این‌که کیسه های چای  به خوبی بسته شوند و شکل خود را در آب داغ حفظ کنند باید از پلیمر پلاستیک استفاده شود و علاوه برآن استفاده از مواد غیرپلاستیکی برای تهیه کیسه چای بسیار گران است. محققان در نهایت طی تحقیقات متعدد روی انواع برندهای تولید کننده چای کیسه‌ای نتیجه گرفتند که گرچه این یافته ها نگران کننده هستند اما باید پژوهش های بیشتری انجام گیرد تا آثار مزمن پلاستیک بر بدن انسان بیشترآشکار شود.

منبع:خبرگزاری برنا

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *