خواص دمنوش سیب برای سلامتی

 خواص دمنوش سیب برای سلامتی

از مهمترین خواص دمنوش سیب   کمک به خنثی کردن مازاد اسید و به دنبال آن کتهش سوزش معده است ..برای تهیه چای یا دمنوش سیب می‌توانید از سیب قرمز یا زرد و یا مخلوط هر دو استفاده کنید. می‌توانید از سیب هایی که در یخچال مانده و ممکن است خراب شود استفاده کنید. لازم نیست سیب خوش ظاهر و مجلسی باشد. دمنوش سیب دارای خواص زیادی است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد.

خواص دمنوش سیب

 پاکسازی کبد 

سیب یکی از میوه های بسیار مفید می باشد که برای بدن خاصیت زیادی از جمله خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد سبی فشار خون را هم پایین می آورد. دمنوش سیب که در پاکسازی کبد بسیار موثر هست اگر کبد چرب دارید بهترین روش درمان این است که دمنوش سیب میل نمایید اگر روزی یک لیوان دمنوش سیب میل نمایید کبد شما بهتر میشود .

 آرامبخش و ضد استرس

دمنوش سیب برای افرادی که استرس روزانه دارند بسیار آرام بخش می باشد.با نوشیدن روزانه از این دمنوش می توانید خستگی های روزانه را از خود دور نمایید.درهنگام سرماخوردگی می توانید از این دمنوش روزانه دو نوبت استفاده نمایید.مواد داخل آن مناسب برای رفع درد گلو و نیز تب می شود..این دمنوش می تواند سیستم عصبی بدن را تقویت نماید.

خواص دیگر:

– درمان نفخ معده
– درمان بیماری های عصبی
– تقویت نیروی بدن
– بهبود سیستم گوارشی بدن

طرز تهیه دمنوش سیب:

پوست سیب را گرفته و آن را در قوری بریزید و با یک لیوان آب جوش دم کنید پس از مدت زمان بیست دقیقه دمنوش سیب آماده می‌باشد‌، برای داشتن طعمی بهتر می‌توانید از عسل برای سرو استفاده کنید.

منبع: سماتک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *