خواص سیب گلی یا سیب گل رز

 خواص سیب گلی یا سیب گل رز

سیب گلی با نام های دیگری مانند سیب آب، سیب عشق، سیب روغنی، سیب کوهی، سیب ابری نیز نامیده می‌شود. اما از خانواده‌ی سیب و یا گل رز نیست. حتی ظاهر، طعم و بافت آن نیز گوناگون است.خواص سیب گلی شامل توانایی آنها برای سم زدایی از کبد، بهبود هضم، محافظت در برابر دیابت، تقویت سیستم ایمنی، کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان، از بین بردن عفونت های قارچی و باکتریایی، کاهش تب و جلوگیری از تشنجهای صرعی است.

ارزش غذایی سیب گلی

سیب گلی غنی از ویتامین C، فیبر غذایی، ویتامین A، کلسیم، تیامین، نیاسین، آهن، گوگرد و پتاسیم می باشد. از نظر ترکیبات ارگانیک، سیب های گلی حاوی ژامبوزین، اسید بوتولینیک و فریدلولاکتون هستند

مواد معدنی
پروتئین ۰.۵-۰.۷ گرم
چربی ۰.۲-۰.۳ گرم
آهن ۰.۴۵-۱.۲ میلی گرم
کلسیم ۲۹-۴۵.۲ میلیگرم است
کربوهیدرات ۱۴.۲ گرم
فیبر ۱.۱-۱.۹ گرم
کالری ۵۶

خواص سیب گلی

خواص سیب گلی 

پیشگیری از دیابت

ژامبوزین نوعی از آلکالوئید است که در سیب های گلی یافت شده است که نتایج دلخواه خود را در مسدود کردن یا تبدیل نشاسته به قند نشان داده است. این امر می تواند یک پیشرفت بسیار مهم برای بیماران دیابتی و افرادی است که در معرضخطر ابتلا به دیابت هستند.

درمان یبوست

محتوای فیبر بالا سیب های گل رز آنها را برای تنظیم غذا از طریق دستگاه گوارش ، از بین بردن یبوست و شرایط جدی تر سلامتی بسیار مفید می سازد. همچنین در طب سنتی بذر سیب های گل رز برای جلوگیری از اسهال و بیماری اسهال استفاده می شود.

پیشگیری از سرطان

ترکیبات آلی فعال در سیب های گلی، همراه با ویتامین C و ویتامین A، به عنوان درمان موثر پیشگیری از سرطان شناخته شده اند. تحقیقات اولیه و متون پزشکی سنتی ادعا می کنند که سرطان پروستات و پستان با اضافه کردن سیب های رز به رژیم غذایی شما کاهش می یابد.

 سم زدایی از کبد و کلیه

برای صدها سال، عصاره های سیب گلی به عنوان یک ماده دیورتیک مورد استفاده قرار گرفته است، که کمک می کند تا مسمومیت کبد و کلیه را از بین ببرد، در حالی که باعث افزایش کلی سلامت و کارایی متابولیسم بدن می شود.

کاهش کلسترول و سلامت قلب

ترکیب فیبر و مواد مغذی در سیب های گلی اثر معنی داری بر میزان کلسترول دارد و منجر به کاهش خطر ابتلا به آترواسکلروز می شود و از عوارض قلبی عروقی مثل حملات قلبی، سکته مغزی و بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

اجزای فعال و فرار در سیب گلی با اثرات ضد میکروبی و ضد قارچی ارتباط دارد. تحقیقات نشان داده است که می تواند پوست را از ایجاد عفونت های مختلف محافظت کند و قدرت سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری های عفونی افزایش دهد

نکته :

ساقه، بذر و برگ سیب گلی می تواند بسیار سمی باشد و حاوی مقادیر کمی از سیانور باشد. سیب های گلی را از بازار های مورد اعتماد تهیه کنید و از مصرف بیش از حد سایر قسمت های میوه به جای گوشت و پوست جلوگیری کنید.

منبع: سایت خبری تحلیلی ساعت ۲۴

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *