رژیم غذایی سالم برای بعد از چهل سالگی

 رژیم غذایی سالم برای بعد از چهل سالگی

با ورود به سن چهل سالگی ناخودآگاه در کنار تمام نگرانی‌ها و به اصلاح بحران‌ها، از دست دادن سلامت و نشاط جوانی نیز به سایر افکار مخرب دیگر اضافه می‌شود. اما اتخاذ یک رژیم غذایی سالم بعد از سن چهل سالگی از بسیاری از بیماری‌های مزمن می‌کاهد و به شما امکان می‌دهد که میانسالی را همانند جوانی،‌ با نشاط و انگیزه‌ی بالاتری سپری کنید.

چهل سالگی و ۷ نوع غذای سالم در رژیم غذایی این افراد

کدو تنبل:
هرگونه سبزی قرمز، زرد، بنفش یا نارنجی و همچنین سبزیجات سبز برگ تیره منبع خوب بتاکاروتن محسوب می شوند.

ماهی سالمون:
در شرایطی که بیشتر انواع ماهی برای سلامت انسان مفید هستند، اما ماهی‌های چرب مانند سالمون بیشترین فایده را برای سلامت قلب ارائه می‌کنند. از دیگر ماهی‌های چرب می‌توان به ساردین، ماهی خال‌مخالی، شاه‌ماهی و قزل آلای دریاچه‌ای اشاره کرد.

روغن زیتون:
در شرایطی که روغن سویا و روغن آفتابگردان منابع خوب اسیدهای چرب هستند، اما روغن زیتون بهترین گزینه در این زمینه است.

تمشک:
کمبود فیبر غذایی در ایجاد برخی از مشکلات مرتبط با گوارش نادرست سهیم است. میزان مصرف توصیه شده روزانه فیبر ۲۰ تا ۳۰ گرم است. در میان میوه‌ها، تمشک از نظر محتوای فیبر یک گزینه عالی محسوب می‌شود. یک فنجان تمشک حاوی هشت گرم فیبر است.

گوجه فرنگی پخته:
یک آنتی اکسیدان قدرتمند دیگر به نام لیکوپن که با سرطان مبارزه می‌کند. میوه‌ها و سبزیجات قرمز رنگ مانند گوجه فرنگی، هندوانه، پاپایا، فلفل دلمه‌ای قرمز منابع خوبی برای لیکوپن هستند.

غلات جوانه زده:
جوانه غلات یکی از معدود منابع غذایی حاوی ویتامین E است که خطر ابتلا به بیماری‌های مغزی مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر را کاهش می‌دهد.

گردو:
اسیدهای چرب غیر اشباع چند پیوندی که در گردو و سایر دانه‌ها یافت می‌شود به محافظت از شما در برابر بیماری آلزایمر کمک کند.

منبع: سایت دکترِتو

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *