۱۱ خوراکی مضر برای کبد

 ۱۱ خوراکی مضر برای کبد

کبد نقش مهمی در تنظیم عملکردهای بدن ایفا می کند. این اندام متابولیسم را تنظیم می کند، مواد مغذی دریافتی از رژیم غذایی را به موادی قابل استفاده یا ذخیره در بدن تبدیل می کند و همچنین مسئول رسیدگی به مواد سمی است که از دفع یا تبدیل شدن آنها به چیزی بهتر اطمینان حاصل می کند.اگر به طور مداوم غذاها و نوشیدنی های مضر برای کبد را مصرف کنید، سلامت این اندام نیز رو به زوال خواهد رفت.در ادامه با ۱۱ خوراکی مضر برای این اندام که باید از آنها پرهیز کرد یا حداقل مصرفشان را محدود کرد بیشتر آشنا می شویم.

۱۱ خوراکی مضر که برای سلامت کبد باید از آن‌ها پرهیز کرد

۱-سیب زمینی سرخ شده

 کبد مسئول تجزیه چربی ها و تبدیل آنها به انرژی است، از این رو، مصرف بیش از حد غذاهای چرب می تواند فشار مضاعفی را به کبد وارد کند. همچنین، این شرایط می تواند ابتلا به بیماری کبد چرب را موجب شود که به واسطه انباشت چربی در سلول های کبد رخ می دهد. مصرف منظم سیب زمینی سرخ شده که سرشار از چربی اشباع است می تواند به این مشکل و همچنین به التهاب در بلند مدت منجر شود. التهاب یکی از دلایل بروز بافت زخمی در کبد است که این عارضه به نام سیروز شناخته می شود.

۲-پپرونی

پپرونی یکی از ۱۱ خوراکی مضر برای کبد ودر واقع بدترین آن‌هاست .چربی پپرونی یکی از بدترین چیزها برای کبد است زیرا گوشت های فرآوری شده مانند پپرونی سرشار از چربی اشباع هستند و به عنوان یک قاعده کلی بهتر است از محصولات گوشتی مانند سوسیس و کالباس پرهیز کنید.

۳-خامه زده شده

خامه زده شده خوشمزه و شیرین است اما زمانی که موضوع سلامت بدن انسان مطرح می شود، چیز زیادی برای ارائه ندارد.
خامه زده شده حاوی کالری، شکر، و چربی اشباع زیاد است. همانند دیگر مواد غذایی با محتوای چربی اشباع زیاد در این فهرست، بهتر است برای حفظ سلامت کبد خود از خامه زده شده پرهیز کنید یا مصرف آن را به حداقل برسانید.

۴-چیزبرگر

چیزبرگر شهرت بدی از نظر محتوای چربی اشباع دارد که به گفته انجمن قلب آمریکا بیشتر در محصولات و روغن های حیوانی وجود دارد و می تواند در نهایت خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد. برخی از انواع برگر حاوی ۱۶ گرم چربی اشباع هستند، از این رو، اگر برگر را خودتان تهیه نکرده اید بهتر است از آنها پرهیز کنید.
سبزیجات منبعی خوبی برای فیبر و حاوی چربی اشباع کم یا فاقد آن هستند که آنها را به یک ماده غذایی عالی برای حفظ سلامت کبد تبدیل می کند. در حقیقت، ترکیبی طبیعی موجود در بروکلی و دیگر سبزیجات چلیپایی به نام ایندول می تواند به مبارزه با بیماری کبد چربی غیرالکلی کمک کند.

۵-الکل

کبد مسئول پالایش سمومی مانند الکل است. اما اگر الکل توسط کبد پالایش می شود پس چگونه می تواند به آن آسیب برساند؟ برخی سلول های کبد در هر بار انجام پالایش می میرند. اگر در بلند مدت و به میزان زیاد الکل مصرف کنید، کبد نمی تواند شرایط خود را احیا کرده و آسیب جدی و دائمی به بافت آن وارد می شود.

۶-کره

همانند بیشتر محصولات حیوانی، محصولات لبنی می توانند مشکلات کبدی را تشدید کنند. کره نیز این شرایط مستثنا نیست.
کره نه تنها در گروه لبنیات قرار دارد، بلکه حاوی سطوح بالای چربی اشباع نیز است. به جای پخت و پز با کره می توانید استفاده از روغن زیتون را مد نظر قرار دهید که سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ است و مشخص شده سطوح آنزیم کبدی را کاهش می دهد. روغن زیتون می تواند به کنترل وزن و کاهش وزن نیز کمک کند.

۷-شیر پرچرب

یک فنجان شیر کامل دارای ۹.۱ گرم چربی اشباع است که اگر به حفظ سلامت کبد خود اهمیت می دهید، گزینه خوبی محسوب نمی شود. اما شیر به طور کلی یک خوراکی کاملا ممنوع در نظر گرفته نمی شود. لبنیات کم چرب و سرشار از پروتئین وی ممکن است برای پرهیز از آسیب کبد مفید باشند.
به جای نوشیدن شیر کامل، نسخه کم چرب آن یا چای را مد نظر قرار دهید. چای سبز یکی از مفیدترین نوشیدنی هایی است که می توانید برای حفظ سلامت کبد و سلامت کلی بدن خود مصرف کنید.

۸-روغن ها

بسیاری از روغن های گیاهی اگرچه سالم به نظر می رسند زیرا پایه گیاهی دارند، اما در واقع سرشار از چربی اشباع هستند که از آن جمله می توان به روغن نخل، روغن نارگیل، کره کاکائو و پیه گاو اشاره کرد.

۹-پنیرریکوتا

به طور کلی، پنیر بهترین انتخاب غذایی برای کبد انسان نیست، اما در این میان پنیر ریکوتا یکی از بدترین گزینه ها محسوب می شود. با محتوای ۱۰.۳ گرم چربی اشباع در هر فنجان، افراد مبتلا به مشکلات کبد به واقع باید از مصرف پنیر ریکوتا پرهیز کنند.

۱۰-بستنی

در واقع، برای حفظ سلامت کبد خود باید از هر دسری که دارای سطوح بالای شکر است پرهیز کنید. این در شرایطی است که بیشتر بستنی ها حاوی چربی اشباع زیاد نیز هستند. اگر به مشکلات کبدی مبتلا هستید باید از مصرف بستنی پرهیز کنید.
دسرهای حاوی خامه و خامه زده شده از دیگر مواردی هستند که باید از آنها پرهیز کنید.

۱۱-سوپ‌های آماده و کنسروی

تمام سوپ ها برای سلامت کبد مضر نیستند، اما بسیاری از سوپ های آماده و کنسروی دارای مواد افزودنی و نگهدارنده هستند و به طور معمول محتوای سدیم بالایی دارند و مصرف بیش از حد سدیم با مشکلات کبدی ارتباط مستقیم دارد.
مصرف غذاهایی با نمک زیاد مانند سوپ های فرآوری شده و بسته بندی شده می تواند به فیبروز منجر شود که می تواند ایجاد زخم در بافت کبد را به همراه داشته باشد. سوپ ها به عنوان منبعی راحت برای مصرف سبزیجات ممکن است وسوسه کننده باشند، اما بهتر است از سبزیجات تازه به جای سبزیجات کنسروی یا سوپ های سبزیجات آماده استفاده کنید.
منبع: کارگرآنلاین

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *