سرفه‌های خشک و روش‌های خانگی موثر برای درمان آن

 سرفه‌های خشک و روش‌های خانگی موثر برای درمان آن

 اگر گاهی دچار سرفه‌های خشک می شوید حتما  به این معنی نیست که به بیماری کرونا مبتلا شده اید. داشتن سرفه های خشک دلایل متعددی دارد که می تواند بیانگر بیماری های مختلفی از جمله بیماری کرونا باشد.

چه بیماری‌هایی با سرفه‌های خشک همراه هستند؟

آسم، سرماخوردگی و آنفلوآنزا بیماری هایی هستند که با سرفه های خشک همراه هستند که برای فرد بیمار بسیار آزاردهنده است و می تواند در او سبب بروز زخم در گلو و مجا ری تنفسی شود. در ادامه  این مطلب با چند راهکار ساده برای درمان سرفه خشک هنگام التهاب گلو و مجاری تنفسی آشنا خواهید شد.

۱-مصرف مایعات

مصرف آب گرم به همراه عسل می تواند یکی از راه های تسکین سرفه های خشک باشد، زیرا عسل حاوی آنتی اکسیدان بسیار قوی است که برای این منظور بسیار مفید است. همچنین افزودن کمی ویتامین ث از طریق چکاندن قطره ای از لیموی تازه به محلول آب و عسل سبب تقویت سیستم ایمنی می شود.

۲-غرغره آب نمک

ترکیب آب ولرم همراه با نمک محلول بسیار مفیدی برای از بین بردن سرماخوردگی و بهبود سرفه های خشک است. غرغره محلول آب نمک به دلیل وجود میزان مشخصی نمک با خاصیت رفع التهاب به شما برای رفع گلودرد و التهاب ایجاد شده در مجاری تنفسی کمک می کند.

۳-مصرف سوپ

از جمله غذاهایی که در دوران سرماخوردگی به دلیل نداشتن اشتها طرفدار زیادی دارد، سوپ می باشد. سوپ از جمله خوراکی هایی است که حا.وی مواد بسیار مغذی و معدنی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند. پیاز، جعفری ، هویج و دیگر مواد اولیه سوپ به دفع هرچه سریع تر سموم از بدن بیمار کمک می کند.

۴-مصرف آب به همراه عسل و زنجبیل

ترکیب عسل و زنجبیل با آب که هر دو خاصیت ضد التهابی دارند بهترین گزینه برای بهبود و خلاصی شما از دست سرفه های خشک است.

۵. درمان سرفه خشک با آبلیمو و عسل:

یک قاشق سوپ خوری عسل و ۲ قاشق سوپ خوری آب لیمو را مخلوط کنید. سپس مخلوط را حرارت دهید تا گرم شود؛ چندین بار در روز بنوشید تا از شر سرفه خشک خلاص شوید.

منبع: همگردی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *