عمل لیفت شقیقه و مزایای انجام آن

 عمل لیفت شقیقه و مزایای انجام آن
اگر به دنبال راه حلی برای افزایش فاصله بین چشم و ابروهایتان هستید، عمل لیفت شقیقه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این عمل برای جوانسازی قسمت بیرونی چشم‌ها، ابروها، پیشانی و قسمت بالایی گونه‌ها انجام می‌شود.

این عمل منجر به کشیده‌تر دیده شدن چشم‌ها و همچنین زیبایی ابرو‌ها خواهد شد. در عمل لیفت شقیقه، با کمک تکنیک‌هایی تخصصی شقیقه فرد را به آرامی لیفت کرده و بالاتر می‌کشند و سپس خطوط پنجه کلاغی را از بین می‌برند.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه یک جراحی پلاستیک است که می‌تواند منجر به بالا رفتن و جوانسازی قسمت بیرونی چشم‌ها، ابروها، پیشانی و قسمت بالایی گونه‌ها شود و چهره فرد را زیباتر و جوان‌تر کند. این عمل جراحی همچنین باعث از بین رفتن خطوط اطراق چشم و ابرو نیز خواهد شد.

عمل لیفت شقیقه، یک جراحی پلاستیک سرپایی به حساب می‌آید که معمولا با جراحی‌های زیبایی دیگری مانند  (درمان افتادگی پلک) به صورت ترکیبی انجام می‌شود. خطوط ناشی از عمل لیفت شقیقه معمولا نازک هستند و زیر خط رویش مو‌ها پنهان می‌شوند. در نتیجه می‌توانیم این جراحی را یکی از جراحی‌های پلاستیک کم عوارض بدانیم.

 لیفت شقیقه برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی که سن آن‌ها بیشتر از ۲۲ یا ۲۳ سال است. زیرا طبق تحقیقات تا قبل از ۲۳ سالگی چهره افراد به طور کامل شکل نگرفته است.
 • افرادی که بیماری خاصی نداشته و داروی خاصی مصرف نمی‌کنند. محدودیت بالای سنی برای آن در نظر گرفته نشده است.
 • کسانی که در اطراف ابرو و چشم خود دچار چروک شده‌اند، ولی نمی‌خواهند پیشانی خود را تغییر دهند.
 • کسانی که به صورت ارثی در پوست شقیقه و گوشه‌های ابروی خود افتادگی دارند.
 • کسانی که تمایل  به لیفت پیشانی و ابرو ندارند و فقط می‌خواهند انتهای ابرویشان را بالاتر بکشند.

نحوه انجام عمل لیفت شقیقه

برای انجام عمل لیفت شقیقه، ابتدا خراشی در نزدیکی محل رویش مو‌ها و انتهای گوش ایجاد می‌شود، سپس از محل آن، پوست یا لایه‌های زیرین پوست را تا حدی می‌کشند که چین و چروک قسمت شقیق از بین رفته و گوشه ابرو بالاتر بیاید. پزشک متخصص باید در نظر داشته باشد که این کار را طوری انجام دهد که تقارن ابرو‌ها و صورت فرد از بین نرود.

به طور کلی عمل لیفت شقیقه به دو شیوه انجام می‌شود، که این دو شیوه عبارتند از:

۱. عمل لیفت شقیقه به روش SMAS (Superficial Musculoaponeurotic System): در این روش از لیفت شقیقه، تنها لایه سطحی عضلات زیر پوست کشیده می‌شود و معمولا برای کسانی مناسب است که چروک‌های سطحی دارند.

۲. عمل لیفت شقیقه به روش MACS (Minimal Access Cranial Suspension): در این روش لایه‌های زیرین و عمیق‌تر پوست کشیده می‌شوند و معمولا برای چروک‌های بسیار عمیق مناسب بوده و پیشنهاد می‌شوند.

انجام عمل لیفت شقیقه معمولا بین ۱ الی ۲ ساعت زمان می‌برد و اکثر اوقات نیازی به بیهوشی فرد برای انجام جراحی نیست و تنها بی‌حسی موضعی برای انجام عمل لیفت شقیقه کافیست. فردی که قرار است تحت عمل لیفت شقیقه قرار گیرد، باید ۸ ساعت پیش از انجام عمل ناشتا باشد و تا چند روز پیش از آن از مصرف دارو‌هایی که مانع انعقاد خون می‌شوند خودداری کنند.

مزایای انجام عمل لیفت شقیقه

 • جوانسازی صورت
 • بالا بردن دم ابرو‌ها بدون لیفت کل ابرو
 • از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها
 • کشیده‌تر شدن چشم‌ها
 • عمل ساده و سرپایی
 • عوارض بسیار کم
 • سرعت بهبود بسیار بالا
 • شادابی پوست به خصوص در ناحیه بالایی صورت
 • قیمت مناسب نسبت به نتیجه‌ای که حاصل می‌شود

مراقبت‌های بعد از عمل

عمل لیفت شقیقه یکی از کم‌تهاجمی‌ترین جراحی‌های پلاستیک می‌باشد که دوره‌ی درمان بسیار کوتاهی هم دارد. بخیه‌های حاصل از این جراحی بعد از گذشت ۷ روز از انجام آن کشیده می‌شوند، اما به دلیل پنهان بودن بخیه‌ها بین نقطه رویش موها، افراد می‌توانند پیش از کشیدن بخیه‌ها نیز در محل کار خود حاضر شوند.

درد، تورم و کبودی‌های اطراف چشم، ناشی از انجام جراحی لیفت شقیقه طبیعی است. البته کبودی‌ها معمولا بعد از ۲ هفته از بین می‌روند.

تا چند روز بعد از جراحی باید از انجام حرکات فیزیکی شدید و ناگهانی پرهیز نمود و لازم است فرد تا ۲ الی ۳ روز بعد از انجام جراحی از رفتن به حمام نیز پرهیز کند. باید مراقب بود که آب مستقیما به زخم‌ها نخورد.

برای کاهش تورم‌ها و کبودی می‌توان از کمپرس آب سرد استفاده نمود. دقت داشته باشید که یخ نباید مستقیما روی پوست قرار گیرد.

برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب به جای زخم می‌توانید از کرم‌های ضد آفتاب تجویز شده توسط پزشک معالجتان استفاده نمایید.

لزوم مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه

برای گرفتن نتایج مورد انتظار از لیفت شقیقه بهتر است به پزشکان متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. افراد متخصص اطلاعات مورد نیاز در ارتباط با این جراحی را به شما خواهد داد و جراحی را طوری انجام می‌دهند که به نتیجه درخواستی و مورد انتظار شما نزدیک باشد. همچنین افراد غیر متخصص ممکن است جراحی را طوری انجام دهند که عوارض بسیار زیادی داشته و همچنین نتایج مورد قبولی نیز در پی نداشته باشد. پس در انتخاب پزشک معالج خود نهایت دقت را به کار گیرید.

منبع: برترین‌ها

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *