کاهش پف اطراف چشم با روش‌های ساده

 کاهش پف اطراف چشم با روش‌های ساده

چشمها معمولا به علت احتباس آب که به علت غلظت زیاد نمک در ناحیه اطراف چشم است، ظاهری پف کرده پیدا میکنند. اگر یک شام بسیار شور بخورید یا قبل از خواب گریه کرده باشید، ممکن است متوجه شده باشید که چشمها هنگام صبح حالتی پف کرده پیدا میکنند.برای کاهش پف اطراف چشم می‌توانید کارهای ساده‌ای انجام دهید که بسیار موثر هستند .حتما این روش‌ها را امتحان کنید.

روش‌های ساده برای کاهش پف اطراف چشم

خوردن آب کافی

چند لیوان آب بنوشید.

استفاده از جسم سرد

یک جسم سرد را بر روی چشمهایتان بگذارید. پف اطراف چشم در اثر تجمع مایعات در بافت اطراف چشم شما ایجاد میشود و همانند سایر انواع تورم، میتوان آن را با استفاده از یک نوع فشرده سازی سرد خنثی کرد. برشهای خیار خرد شده برای اندازه و فرم مناسب چشمان شما مناسب هستند و اسید آسکوربیک موجود در آنها به طور موثر باعث کاهش پف اطراف چشم می شود.

اگر به خیار دسترسی نداشته باشید، چند کیسه چای را مرطوب کنید و آنها را برای ۱۵ دقیقه در فریزر بگذارید، سپس آنها را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشمان خود بمالید. این کار علاوه بر خنک کردن، کافئین موجود در چای سیاه نیز میتواند جریان خون را محدود کند، در نتیجه باعث کاهش تورم میشود.

برای یک جایگزین کوچک تر، سعی کنید ۲ قاشق غذاخوری فلزی را در یخچال قرار دهید و روزانه با قرار دادن پشت آنها بر روی چشمان خود، به کاهش تورم آنها کمک کنید.

قبل از رفتن به رختخواب، دو قاشق غذاخوری را در یک فریزر قرار دهید. از خواب بیدار شوید، حالت خوابالودگی را از چشمهایتان بیرون بیاورید و دو قاشق را روی هر یک از چشم ها بگذارید تا حدود ۱ دقیقه بماند. این کار میتواند به شما کمک کند سر حال تر به نظر برسید و پوست اطراف چشم هایتان را تقویت میکند. علاوه بر این، این کار به کاهش سیاهی زیر چشم کمک میکند

 ورزش کردن

کمی ورزش کنید. این کار گردش خون را بهبود میبخشد، که باعث میشود بدن شما مایعات را به جای جمع کردن و ایجاد تورم، راحت تر به حرکت در آورد. اگر وقت داشته باشید، به دویدن بروید، یوگا انجام دهید، یا به سادگی پیاده روی سریع انجام دهید.

استفاده از کرم و ماساژ خیلی آرام

اعمال آماده سازی H کرمهای هموروئید مانند Preparation-H کمک میکند تا قطر عروق خونی را کاهش دهد، که به نوبه خود باعث کاهش پف کردگی اطراف چشم میشود. هنگامی که شما متوجه تورم بیش از حد در چشم خود میشوید، با انگشت حلقه خود به آرامی در اطراف چشم بکشید

از بین بردن تیرگی زیر چشم

این کار لزوما باعث نمیشود که چشمان شما بزرگتر به نظر برسد، اما مناطق تیره زیر چشم (سیاهی دورچشم) حتی از زیبایی بزرگترین و زیباترین چشم ها نیز میکاهد.

زندگی سالم

 این به معنای داشتن خواب کافی، خوردن یک رژیم غذایی متعادل و سالم و به حداقل رساندن مصرف نمک در رژیم غذایی شماست.

 

نوشته : دکتر مسعود جعفری پور

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *