لیفت باسن با نخ و نحوه انجام آن

 لیفت باسن با نخ و نحوه انجام آن

داشتن باسن زیبا برای تعداد زیادی از مردان و زنان از ملاک های زیبایی به حساب می آید.  باسن به دلایل ارثی و یا بر اثر کاهش زیاد یا افزایش زیاد وزن ممکن است شل و یا افتاده باشد. در حالت کلی کوچک بودن و یا بد فرم بودن عضله گلوتئوس ماکسیموس سبب افتادگی باسن می شود. به وسیله لیفت باسن ، سفت شدن پوست شل باسن از قسمت بالای آن صورت می گیرد. همچنین بافت دارای عضله باسن هم به بالا کشیده می شود و در نهایت شکل کلی باسن بهبود می یابد.

در صورتی که تعیین شود که با سفت و گرد نمودن باسن شکل ظاهری آن بهتر می شود، انجام لیفت باسن بسیار موثر می باشد. پزشک متخصص در جلسه مشاوره انتظارات فرد را گوش می دهد و شرایط فرد را برای صلاحیت انجام این درمان بررسی می کند. این روش سبب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود و در آن ها حس رضایتی نسبت به شکل بدن خود ایجاد می نماید.

انجام لیفت باسن

لیفت باسن شکل و افتادگی باسن را بهبود می بخشد. این جراحی سبب سفت شدن پوست افتاده و شل باسن شده و آن را بالا می برد و باسن را جوان تر می نماید. افرادی که کاهش وزن زیادی پیدا کرده اند که به این خاطر باسن آن ها دچار افتادگی شده است، عمل لیفت باسن با حذف پوست های اضافی سبب سفت تر شدن باسن می شود.

لیفت باسن به شیوه های گوناگونی صورت می گیرد. افراد به علل مختلف قصد انجام این عمل را دارند. هدف برخی پرتر شدن پشت بدنشان می باشد و عده ای دیگر خواهان بهبود فرم و برجسته نمودن باسن خود می باشند.

از شیوه های مطمئن برای این کار، لیفت باسن با نخ است. روشی کم تهاجم و بدون ایجاد اسکار می باشد که نخ های ویژه ای که قابلیت جذب نیز دارند در عمق بافت چربی باسن قرار داده می شود. بخیه های استفاده شده مانند دوک هایی کوچک می باشند که باعث بالا کشیدن بافت می شوند. در فرایند التیام بافت لیفی در کناره ها و داخل دوک ها ایجاد می شود که در نهایت باعث لیفت دادن بافت و چربی به قسمت بالاتری می شود. در این روش هیچ برشی ایجاد نمی شود و نیازی به قرار دادن پروتز هم ندارد.

نتیجه لیفت به چه عواملی بستگی دارد؟

بستگی به وضعیت افراد مانند وزن، وضعیت هورمونی، شرایط سلامت و تعدادی از موارد دیگر، نتایج حاصل شده از این جراحی متفاوت خواهد بود. پس از درمان نیز افراد می توانند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.

لیفت باسن

مزایای روش لیفت باسن با نخ :

 •  باسن سفت تر و صاف تر می شود.
 •  مواردی از جمله چربی های اضافی و پوست شل و دارای افتادگی برطرف می شوند.
 •  نتایج این روش ماندگار و یا برای مدت زمان زیادی می باشد.
 •  ناراحتی های مربوط به داشتن پوست اضافی رفع خواهد شد.
 •  روش تهاجمی نمی باشد.
 •  دوران نقاهت و عارضه ندارد
 •  جای زخم و اسکار ایجاد نمی کند.

افراد مناسب کاندید این روش

وجود پوست و چربی بیش از حد در باسن موجب بد شکل شدن آن می شود و سبب می شود تا بعد از کاهش وزن توسط فرد، تناسب اندام ایجاد نشود. در صورت داشتن هر کدام از مواردی که در ادامه گفته خواهد شد، مثل لیفت صورت با نخ افراد لیفت باسن با نخ را هم می توانند انجام دهند.

 •  به کمک رعایت کردن رژیم کاهش وزن داشته و یا جراحی چاقی انجام داده اند.
 •  سلولیت
 •  بیش از اندازه سست بودن پوست، داشتن پوست اضافه و یا افتادگی باسن
 •  لایه های چربی در زیر پوست شل تقریبا باریک باشند.
 •  مصرف نکردن دخانیات. زیرا این کار روند نقاهت را کند تر می کند و می تواند عوارض خطرناکی را در حین عمل بیشتر نماید. تا شش هفته پیش از جراحی نباید سیگار مصرف نمود.
 •  ثابت بودن وزن دست کم برای یک سال و عدم انتظار برای کم کردن وزن در مدتی کوتاه. برای ایجاد نتایج مناسب، روش پیکر تراشی را حداقل پس از گذشت دو سال از آغاز فرایند کاهش وزن شدید باید انجام داد.
 •  نداشتن بیماری هایی از قبیل دیابت و یا بیماری های قلبی. اگر فرد از سلامت مناسب برخوردار نباشد، کاندیدای خوبی برای انجام پیکرتراشی نمی باشد.
 •  داشتن رژیم غذایی خوب. زیرا عدم پروتئین کافی باعث مختل شدن روند بهبودی می شود.

چگونگی انجام روش لیفت باسن با نخ

این درمان به وسیله بی حسی موضعی صورت می گیرد که بیمار را از انجام آن مطمئن تر می کند. این روش نیز همانند تکنیک های موجود در لیفت صورت با نخ انجام می شود. نتایج حاصل از این روش ماندگار و خوشایند می باشد که از جمله آن ها می توان به برجسته شدن و سفت شدن پوست باسن اشاره کرد.

زمانی که بی حسی در بیمار ایجاد شد، برش ها زده خواهند شد و در ادامه به وسیله سوزن، نخ جراحی به صورت زیگزاگی قرار داده می شود. به کمک مخروط ها و خارهایی که متصل به نخ هستند، به بافت پوست چنگ زده می شود و باعث جمع شدن آن شده که در نهایت باسن را جوان تر می نماید. نخ ها دارای مخروط هایی هستند که قابلیت جذب دارند که بافتی را که تغییر شکل داده خواهد شد، می کشد. همه برش های ایجاد شده در این روش بدون احتیاج به بخیه، بهبود پیدا می کنند.
در این روش به دلیل این که جراحی صورت نمی گیرد، پس از درمان به استراحت نیازی نیست. که این ویژگی مزایای این روش نسبت به روش پروتز گذاری باسن است.

منبع:clinicskincare.ir

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *