کربوکسی تراپی مو و فواید آن برای تقویت موها

 کربوکسی تراپی مو و فواید آن برای تقویت موها

کربوکسی تراپی مو  که یکی از روش‌های تقویت موهای ضعیف و آسیب دیده است  به عنوان درمان دی اکسیدکربن نیز شناخته می شود، یک نوع مزوتراپی مدرن است که در آن از گاز CO2 به جای کیت‌های مزوتراپی استفاده می‌شود. در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تزریق گاز CO2 در برخی نواحی، در زیر پوست استفاده می شود. عملکرد این گاز بی خطر بر مبنای اعلام خطر به بدن در کمبود اکسیژن در موضع تزریق است. به این ترتیب، میزان اکسیژن رسانی در بافت هدف بیشتر می شود و از طریق تحریک فیبروبلاست ها، میکروجریان ها بهبود می یابند.

علل ضعیف شدن موها 

موهای ضعیف اصولا مویی نازک، سست و پژمرده است . دوشاخ شدن انتهای موها، خشکی بی نهایت و یا چربی بی نهایت موها نیز نشانه موی ضعیف است.
علت موی ضعیف اغلب ژنتیکی است و در بعضی مواقع دلیل هورمونی دارد. عواملی مانند زایمان، تغذیه نامناسب، استرس، عفونت های پوست سر و یا مصرف یکسری داروها.
شرایط جوی مثل آفتاب، آب شود و الودگی هوا می تواند باعث ضعیف شدن مو بشود.
از دست دادن ۱۰۰ تا ۱۵۰ مو در روز طبیعی است چون بعد از ریزش این موها، موی جدید جوانه می زندکه این روند تا میانسالی ادامه دارد و بعد از رشد مجدد موها کند میشود و یا کاملا متوقف می شود.
در مواقعی که مو ضعیف شده است و یا علائم انرا دارد می توان از روشهای تقویتی استفاده کرد. روشهای تقویتی بسیاری وجود دارد یکی از این روش‌های تقویتی کربوکسی تراپی مو  است.

نتیجه کربوکسی تراپی مو

با انجام روش کربوکسی تراپی مو، ریزش موها بعد از سه ماه به طور کامل قطع می شود و پس از گذشت شش ماه موهای شما احیاء شده و رشد موها آغاز می گردد. مدت زمانی که روش به کار برده ماندگاری دارد بین شش ماه الی دو سال می باشد .

توصیه می شود که این روش را هرشش ماه یک بار تکرار کنید. میزان مدت زمان دوام کربوکسی تراپی به مشخصات بدن فرد وابسته است. عواملی مانند بیماری، استرس و اضطراب، رژیم های غذایی سخت روی ماندگاری کربوکسی تراپی تاثیر دارد.

منبع: کلینیک رنسانس

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *