پی آر پی مو و فواید آن برای تقویت موها

 پی آر پی مو و فواید آن برای تقویت موها

پی آر پی مو یکی از روش‌های تقویت مو وبهبود موهای آسیب دیده است .PRP مخفف عبارت پلاسمای غنی از پلاکت است، ماده ای که فرآیند رشد و التیام بافت های بدن را بهبود می بخشد. پلاسما یکی از ترکیبات خون و حاوی فاکتورها یا پروتئین هایی است که به لخته شدن خون کمک می کنند. پروتئین هایی در پلاسما وجود دارند که رشد سلول ها را تقویت می کنند.

ریزش مو چالشی است که در افراد ۲۲ سال به بالا رخ می دهد که ۸۵ درصد آن را مردان تشکیل میدهند.

دلایل ریزش مو

ارثی و ژنتیکی
بیماری
مشکلات روحی
استرس
حالت دهنده های الکتریکی(سشسوار، اتو مو….)
مواد دکلره و رنگ کننده های شیمیایی
بستن یا جمع کردن نامناسب موها
استفاده از برس های آسیب رسان ( پیچی، گرد و خشن )
شستشوی نادرست ( بیش از حد شستن موها با شامپوهای نامتناسب با جنس مو که شیمیایی، دارای سولفات یا الکل هستند، استفاده از نرم کننده هایی که دارای ترکیبات سیلکون اند)
استفاده از ماسک و کرم های نامناسب شیمیائی به جای انواع طبیعی و…

علل ضعیف شدن موها 

موهای ضعیف اصولا مویی نازک، سست و پژمرده است . دوشاخ شدن انتهای موها، خشکی بی نهایت و یا چربی بی نهایت موها نیز نشانه موی ضعیف است.
علت موی ضعیف اغلب ژنتیکی است و در بعضی مواقع دلیل هورمونی دارد. عواملی مانند زایمان، تغذیه نامناسب، استرس، عفونت های پوست سر و یا مصرف یکسری داروها.
شرایط جوی مثل آفتاب، آب شود و الودگی هوا می تواند باعث ضعیف شدن مو بشود.
از دست دادن ۱۰۰ تا ۱۵۰ مو در روز طبیعی است چون بعد از ریزش این موها، موی جدید جوانه می زندکه این روند تا میانسالی ادامه دارد و بعد از رشد مجدد موها کند میشود و یا کاملا متوقف می شود.
در مواقعی که مو ضعیف شده است و یا علائم انرا دارد می توان از روشهای تقویتی استفاده کرد. روشهای تقویتی بسیاری وجود دارد یکی از این روش‌های تقویتی پی آر پی مو است

پی آر پی مو (PRP)

پی آر پی (PRP) مخفف عبارت پلاسمای غنی از پلاکت است، ماده ای که فرآیند رشد و التیام بافت های بدن را بهبود می بخشد. پلاسما یکی از ترکیبات خون و حاوی فاکتورها یا پروتئین هایی است که به لخته شدن خون کمک می کنند. پروتئین هایی در پلاسما وجود دارند که رشد سلول ها را تقویت می کنند.

تاثیر پی آر پی بر ریزش مو

زمانی رشد موها طبیعی است که فولیکول های مو به درستی تغذیه شوند تا ریشه موها سالم باقی بماند.پلاکت های غنی شده  که در روش پی آر پی استفاده می شود به فولیکول  آسیب دیده مو وارد می شود  و باعث می شود تغذیه موها بهتر شود و کیفیت بیشتری داشته باشد که به دنبال آن مکانیسم ترمیم موها در سر آغاز می شود به همین دلیل از روش پی آر پی برای رشد فولیکول های مو استفاده می شود  و از ریزش موها پیشگیری می کند

منبع: کلینیک رنسانس

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *