عصاره گل رز محصولی فوق‌العاده برای درخشش پوست

 عصاره گل رز محصولی فوق‌العاده برای درخشش پوست

عصاره گل رز یک محصول زیبایی طبیعی فوق العاده است که نه تنها باعث شاداب شدن پوست صورت شما می شود، بلکه درخشش زیبایی به پوست شما می بخشد. این ماده برای قرن ها به عنوان یک محصول مراقبت از پوست طبیعی و موثر استفاده می شده است.

خواص عصاره گل رز

این عصاره حاوی مواد آنتی باکتری، ضد میکروبی و ضد التهابی است و حاوی انواعی از آنتی اکسیدان هایی می باشد که وجود آنها این ماده را محصولی ایده آل برای بهبود و تسکین پوست شما می کند. همچنین عصاره گل رز به طور طبیعی پی هاش پوست شما را تنظیم می کند و باعث کوچک شدن منافذ پوست و در نتیجه کاهش چین و چروک ها و خطوط پوست می گردد.

علاوه بر این که از این محصول برای رفع گرغتگی های عضلانی و تنفسی و آرامش بخشی جسمی و روحی نیز استفاده می شود.

طرز تهیه این عصاره در منزل

شما می توانید به راحتی عصاره یا آب رز را در خانه بدون هیچ گونه تجهیزات و لوازم خاصی درست کنید. پس همین حالا دست به کار شوید. به حدود ۱۰ گل رز در هر رنگی که خودتان تمایل دارید نیاز داریم. شفای واقعی در گل های ارگانیک است پس در صورت امکان، رز ارگانیک تهیه کنید.

طرز تهیه:

۱-گلبرگ ها را بشویید:

گلبرگ ها را از گل ها جدا کنید و آنها را با آب سرد بشویید. به یاد داشته باشید که نباید از مواد شوینده برای شست و شوی آن استفاده کنید. گلبرگ ها را در سبدی قرار دهید تا آب کاملا خارج شود.

۲-درون یک قابلمه بریزید:

از یک قابلمه نسبتا بزرگ برای جوشاندن گلبرگ ها استفاده کنید. یک بشقاب میوه خوری را به شکل برعکس، کف قابلمه قرار دهید و بر روی آن یک کاسه متوسط با دهانه ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری قرار دهید. کاسه و بشقاب را به شکلی روی هم قرار دهید که با هم چفت شوند چرا که با به جوش آمدن آب و در اثر حرکت، کاسه از روی بشقاب نیفتد.

۳-آنها را بجوشانید:

گلبرگ ها را دور تا دور کاسه پر کنید. به نسبت گلبرگ ها، بین دو تا سه لیوان آب جوشیده شده سرد بریزید. در قابلمه را برعکس ببندید و حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه به آن اجازه دهید تا با حرارت ملایم روی شعله بماند. نکته بسیار مهم این است که حتما باید در قابلمه را به شکل برعکس روی قابلمه قرار دهید چرا که قرار است آب تقطیر شده از گلبرگ های رز، بر روی در قابلمه جمع شوند و به آرامی داخل کاسه بچکند.

بعد از گذشت زمان مشخص شده، شعله را خاموش کنید و اجازه دهید تا قطرات روی در داخل کاسه بریزد. پس از آن، کاسه را به آرامی بیرون بیاورید. داخل کاسه آبی زلال انباشته شده که از آن به شکل جداگانه می توانید به عنوان تونر پوست استفاده کنید. حالا محتویات داخل قابلمه را از آبکش و بعد صافی عبور دهید تا آبی شفاف و سرخ رنگ به دست آید. آب رز شما آماده است. می توانید از آن بر روی پوست صورت و بدن تان اسپری کنید، به موهایتان بزنید و وان حمام را با کمی عصاره رز خوشبو کنید یا همراه روغن های ماساژ به عنوان آرام بخش استفاده کنید.

منبع: همگردی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *