کاشت مو به روش DHI و نکات مربوط به آن

 کاشت مو به روش DHI و نکات مربوط به آن

کاشت مو با برداشت مو از ناحیه ی بانک مو و انتقال آن به منطقه ی دریافت کننده یا طاسی سر انجام می گیرد. برای این کار از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود.برخی از دستگاه های مخصوص استفاده می کنند، برخی از آن ها در روش برداشت مو از بانک مو و برخی در نحوه ی کاشت متفاوت اند. کاشت مو به روش DHI نیز یکی از روش های کاشت مو است که در ادامه این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

کاشت مو به روش DHI چگونه است؟

کاشت مو به شیوه DHI یکی از شیوه‌های مدرن کاشت مو به شمار می رود که هم عوارض ناشی از این کار را به حداقل می رساند و هم به فرد برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن کمک می کند.

این یکی از روش هایی است که رفته رفته جای خودش را در بین متدهای مربوط به کاشت مو باز کرده و امروزه به یک شیوه محبوب برای کاشت مو تبدیل شده است.

در روش DHI جایگذاری مو، به کمک مدادی که ایمپلنتر نام دارد شکافی ایجاد می شود و همزمان موها نیز در آن قرار داده می شود.

فرق این روش با روش‌های دیگر

فرق روش کاشت مو DHI با روش های دیگر این است که ابتدا شکاف ایجاد نمی شود بعد مو در آن قرار داده شود بلکه همزمان با ورود سوزن ایمپلنتر و بخش نوک تیز آن موها نیز در آن قرار داده می شود.

روش GII نیز نام دیگر همین روش جایگذاری مو است و تفاوتی با آن ندارد. این روش سالهاست که توسط پزشکان پوست و مو در کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند و به همین علت ابزارهای متنوعی دارند.

آن چه DHI را به یک فرآیند خاص برای کاشت مو تبدیل می کند، این است که چنین فرآیندی اساسا یک متد مجزا نیست و در واقع، مکملی است که برای پوشش دادن ضعف های متدهای های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع در DHI بیشتر مراحل درست مثل کاشت مو به شیوه FUE انجام می شوند اما در آن از ابزاری به نام پانچ با ضخامت بسیار کم برای برداشتن جداگانه فولیکول ها استفاده می شود. این روش در لغت به معنای کاشت موی مستقیم است.

این فرآیند حتما باید زیر نظر پزشکی صورت بگیرد که تجربه کافی را در استفاده از این پانچ ها داشته باشد. در این صورت نتایج نهایی این کار برای فرد بسیار دلچسب خواهد بود. با استفاده از این شیوه، تسلط پزشک به مراحل کاشت مو و همچنین تعیین عمق و زاویه موها، بیشتر از شیوه های دیگر خواهد بود.

مزایای کاشت مو به روش DHI

به دلیل این که فولیکول های مو به صورت مستقیم به وسیله ی ابزار ایمپلنت کننده جایگذاری می شوند و نیازی به ایجاد بخیه، برش یا سوراخ کردن زیاد منطقه ی کاشت مو نداریم، یک روش بهتر و استاندارد تر است که عفونت یا ورود میکروب را به در هنگام سوراخ کردن بخش کاشت مو تا زمان انتقال مو سبب نمی شود به همین علت ایمن تر و سالم تر است.

 سپری کردن دوران بهبودی برای فرد پس از انجام این فرآیند، به شکل قابل توجهی کوتاه تر از روش های دیگر محسوب می شود. علائم به جا مانده از کاشت مو با این شیوه، بسیار کوچک هستند و از همان ابتدا نیز به چشم نمی آیند وپس از مدتی محو می‌شوند.

استفاده از وسایل یکبار مصرف و اختصاصی امن بودن کاشت مو به شیوه DHI و کم ریسک بودن آن را به اوج می رساند.

نتایج حاصل از کاشت مو با این شیوه، کاملا طبیعی هستند و تراکم موها با انتخاب کاشت موی مستقیم، بسیار مطلوب به نظر می رسد.

در این روش خطراتی مانند از بین رفتن فولیکول ها به دلیل ماندن در فضای بیرون از بدن یا ورود میکروب همراه آن ها وجود ندارد. از این رو این روش کم ترین هدر رفت موها وجود دارد و موها مستقیماً انتقال داده می شوند.

 میزان زنده ماندن فولیکول ها در این فرآیند، بیشتر از روش های سنتی کاشت مو خواهد بود.

ایمنی این روش بالاتر است و رشد مادام العمر و نتایجی طبیعی دارد. حتی افرادی که بانک موی ضعیف تری دارند نیز می توانند این فرآیند را پشت سر بگذارند.

از آن جایی که درصد زیادی از فولیکول ها نیز در این فرآیند سالم می مانند، فرد به برداشت کمتر از فولیکول های سر نسبت به سایر روش های کاشت مو نیاز دارد.

معایب این روش

 زمان اجرای این روش کمی طولانی تر از روش های دیگر است. همچنین بارها باید به نقطه ی برداشت مو و سپس دوباره به منطقه کاشت مو توجه داشت و این حالت ممکن است بیمار را اذیت کند.

البته به طور کلی روش کاشت مو DHI هیچ عوارضی را به دنبال ندارد و نمی توان معایبی چشم گیر از آن پیدا کرد.

افراد مناسب برای این کار

به طور کلی این روش کاشت به گونه ای صورت می گیرد که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. حتی به دلیل این که سوراخ شدن زیاد و زخم و خونریزی به دنبال ندارد برای کسانی که از دیگر روش ها نمی توانند استفاده کنند بهترین روش است. به همین علت روش DHI و جایگذاری مو بدین صورت برای تمامی افراد مناسب است و هر کسی می تواند آن را برای شروع کاشت مو برای خود برگزیند.

آنهایی که از سلامتی عمومی برخوردار هستند، به صورت مداوم سیگار و الکل مصرف نمی کنند، به بیماری های پوستی، خونی و عصبی مزمن دچار نیستند و همچنین واکنش های آلرژیک حاد ندارند، می توانند این فرآیند کاشت مو را پشت سر بگذارند.

در مواردی حتی افرادی که یک بار کاشت مو انجام داده اند و از نتایج آن رضایت نداشته اند، می توانند این روش را برای پشت سر گذاشتن دومین عمل کاشت مو انتخاب کنند.

هزینه کاشت مو به روش DHI

 جایگذاری مو به روش DHI با ابزار مختلفی صورت می گیرد. با توجه به این که از کدام دستگاه ها استفاده شود و از چه خدماتی استفاده شود این هزینه متفاوت است. البته این روش نسبت به روش های دیگر قیمتی متداول دارد و هزینه ی بیشتری را در بر نمی گیرد.

این هزینه در کلینیک های مختلفی متفاوت است و می تواند بر اساس معیارهایی که وجود دارد و بر روی کاشت مو تأثیر دارد تعیین شود که از جزئیات این هزینه ها در جلسات مشاوره می توانید اطلاع پیدا کنید.

اینکه شرایط اولیه موهای شما به چه صورت است و همچنین چه انتظاری از نتایج نهایی این فرآیند دارید، همگی روی قیمت انجام آن تاثیر خواهند گذاشت.

منبع: کلینیک رز

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *