زیبایی چهره با نانوفت

 زیبایی چهره با نانوفت
امروزه از روش‌های مختلفی برای جوان‌سازی و شادابی صورت استفاده می‌شود که تزریق چربی یکی از شایع‌ترین آنهاست. نانوفت شیوه‌ای نوین برای تزریق چربی است. نانوفت تاثیر شگرفی در جوان سازی پوست داشته و عوارض کمتری نسبت درمان‌های مشابه.دارد.

نانوفت چیست؟

نانو چربی یا نانو فت، چربی فرآوری شده بدن است که حاوی غلظت بالایی از سلولهای بنیادی است. سلول های بنیادی به سلول هایی گفته میشود که هنوز تمایز پیدا نکرده و قابلیت تمایز به سلول های اختصاصی را دارند و قادرند با تقسیم سلولی، سلولهای بنیادی بیشتری تولید کنند.

این سلول ها در بازسازی بافت های آسیب دیده اهمیت بسیار زیادی دارند. ‎سلول ها و فاکتورهای رشد داخل بافت چربی قادرند بافت های آسیب دیده را ترمیم کرده و سلولهای پوست را به تولید کلاژن تحریک کنند و خاصیت کشسانی پوست و نشستن پروتئین های ساختاری لازم برای پوست را تقویت میکند. تزریق نانو چربی بیشتر برای صورت، دستها و سینه استفاده میشود.

نانو فت

موارد کاربرد نانوفت

 معجزه ای در جوان سازی داشته
بهبود پوست های آسیب دیده و تغییر رنگ یافته یا آفتاب سوخته و پیر
جوانسازی و از بین بردن کبودی و گودی
از بین بردن چین و چروک زیرچشم
از بین بردن چروکهای سطحی صورت، گردن، ناحیه دکولته
محو شدن جای زخم ها، بخیه و اسکار

مراحل انجام کار:

۱-برداشت چربی

‎در این روش درمانی، ابتدا سلول های بافت چربی از ناحیه ران ها یا شکم برداشته میشوند این بافت چربی تکینک ویژه ای طی یک فرآیند پیچیده فرآوری شده و چربی بسیار لطیف و ابریشم گونه ای که حاوی سلول های بنیادی فراوانی است به دست می آید.

ممکن است برداشت چربی با استفاده از لیپوئساکشن از هر بخشی از بدن که چربی کافی دارد انجام شود. غالبا از ناحیه شکم یا بالای ران برای این منظور استفاده میشود اما ممکن است از سطح داخلی زانو، پایین ران، باسن یا دور کمر نیز استفاده شود.

همیشه برای برداشت چربی از محل اهدا، ترکیبی از بی حسی موضعی و آدرنالین استفاده میشود تا درد و ناراحتی پس از عمل کاهش یابد. پس از تزریق بی حسی موضعی، تزریق بسیار کوچکی انجام شده و چربی با استفاده از سوزن طی چند مرحله با مکش مخصوصی از محل مورد نظر برداشته میشود. محل برش با بخیه قابل جذب بسته میشود.

۲-تزریق 

تزریق نانوفت تحت بی حسی موضعی صورت میگیرد. تنها در صورتی که همراه با عملهای دیگری انجام شود ممکن است برای آن از بیهوشی عمومی استفاده شود. برای تزریق چربی از MAFT-gun استفاده میشود. این ابزار ابداعی در تایوان ساخته شد و امکان تزریق دقیق و پیوسته چربی در قطرات بسیار کوچک را فراهم می سازد. در نانو چربی بر خلاف میکرو چربی، معمولا تاثیر آن با تاخیر چهار هفته تا سه ماه مشاهده میشود

مراقبت های قبل و بعد

– در این روش به بیمار توصیه می شود از ده روز قبل از تزریق نانوفت به هیچ وجه سیگار نکشد.

– بعد از تزریق نانوفت به بیمار توصیه می شود تا ۱ساعت یخ بگذارد و صورت خود را تا یک روز نشورد.

– توصیه می‌شود از فعالیت شدید بدنی از جمله ورزش ‌های سنگین  ۲ تا ۴ هفته خودداری شود و تا ۴ هفته از سونا و سولاریوم پرهیز کنند.

– لازم است از انجام این عمل تحت نظر غیرمتخصص اجتناب شود، زیرا ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری برای فرد به دنبال داشته باشد.

مزایای تزریق چربی به شیوه‌ی نانوفت

– از آنجایی که چربی تزریق شده از خود شخص گرفته می شود، امکان واکنش آلرژیک عملأ از بین می رود و همچنین احتمال عفونت در صورت بهداشتی کار کردن بسیار پایین می باشد.

– در صورتی که بیمار چربی کافی داشته باشد می توان دریک جلسه نقاط متعددی از صورت را تزریق کرد که این کارتزریق چربی را در مقایسه با تزریق ژل از نظر هزینه بسیار مناسبتر می کند.

– در صورتی که نیاز به تزریق مجدد باشد هیچ مانعی برای این کار وجود ندارد ومی توان این کار را پس از مدت ۴ تا ۸ هفته به کرات تکرار کرد .

عوارض تزریق نانوفت

تزریق نانوفت گاها تورم و کبودی ایجاد می‌کند. اما موقتی بوده و جای نگرانی نیست.

• از انجام این عمل تحت نظر غیرمتخصص اجتناب شود، زیرا ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری برای فرد به دنبال داشته باشد.

منبع: بیتوته

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *