گلوتاتیون و استفاده از آن برای روشن شدن پوست

 گلوتاتیون و استفاده از آن برای روشن شدن پوست

گلوتاتیون مهم‌ترین پروتئینی است که برای سالم ماندن و جلوگیری از انواع بیماری‌ها به آن نیاز دارید. ارزش این پروتئین تا حدی است که به آن لقب «مادر آنتی‌اکسیدان‌ها» را داده‌اند. راز جلوگیری از پیری، استفاده از این پروتئین است. به علاوه، این پروتئین با بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن، از بروز بیماری‌هایی نظیر سرطان و بیماری قلبی نیز پیشگیری می‌کند. بدن شما به‌طور طبیعی این پروتئین را تولید می‌کند. اما  رژیم غذایی نامناسب، آلودگی، سموم، داروها، استرس، پیری، عفونت‌ها و … از ذخایر آن در بدن شما می‌کاهند؛ بنابراین لازم است که از منابع کمکی هم استفاده کنید.اما باید قبل از شروع به مصرف این قرص‌ها حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید و هرگز آن‌ها را خودسرانه مصرف نکنید.

کاربرد گلوتاتیون

از گلوتاتیون به منظور روشن کردن پوست در صابون‌ها، کرم‌ها و قرص‌ها استفاده می‌شود. از لحاظ علمی ثابت شده است که گلوتاتیون از تولید ملانین (که خود مسئول تولید رنگدانه پوست است) جلوگیری می‌کند. مطالعات نشان می‌دهند وقتی این ماده از طریق صابون و کرم و به طور موضعی استفاده شود، مؤثرتر است؛ اما مصرف خوراکی گلوتاتیون جذب بسیار کمی دارد. بنابراین بهتر است آن را به صورت صابون یا کرم و به‌طور مستقیم روی پوست به کار ببرید.

اشکال مختلف گلوتاتیون

صابون

صابون گلوتاتیون را می‌توانید روزانه در حمام استفاده کنید. معمولاً تأثیرات آن بلافاصله مشخص نمی‌شود؛ زیرا آنتی اکسیدان، تأثیرات قوی را به‌سرعت نشان نمی‌دهد. در واقع ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد تا پوست یک فرد عادی روشن شود. استفاده از این پروتئین برای روشن کردن پوست متداول است. در تبلیغات از آن به عنوان روشن کننده طبیعی پوست نام برده می‌شود؛ زیرا همان‌گونه که پیشتر اشاره شد این آنتی اکسیدان به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود.

کرم یا ژل

استفاده از کرم یا ژل گلوتاتیون نیز بسیار متداول است هرچند از صابون آن گران‌تر بوده و برخلاف صابون، برای همه بدن استفاده نمی‌شود؛ این فرم از گلوتاتیون اغلب برای نقطه‌ی خاصی از پوست مثل زخم‌های صورت یا چروک دست‌ها به کار می‌رود.

سایر کاربردهای زیبایی

محققان دریافته‌اند که گلوتاتیون علاوه بر روشن کردن پوست، برای بهبود زخم‌ها، اشکال مختلف جوش و جراحات سطحی نیز کاربرد دارد. این ماده همچنین به خاطر یکسان‌سازی رنگ پوست از طریق محو کردن لکه‌ها و چروک‌ها معروف است. هرچند این ماده نمی‌تواند لکه‌های پوستی را به طور کامل از بین ببرد؛ اما با مصرف طولانی مدت ممکن است وضوح آن‌ها را به شکل چشم‌گیری کاهش دهد.

کاربرد گلوتاتیون برای روشن کردن پوست، یک روش متداول است اما اثربخشی آن در روشن کردن و سالم‌سازی پوست جای تأمل دارد. باید دقت داشته باشید که این محصول به محض خرید و مصرف، تاثیر آشکاری از خود نشان نمی‌دهد؛ بلکه به گذشت زمان و استفاده مداوم نیاز دارد.

توصیه:

 قبل از مصرف هر دارویی با پزشک مشورت کنید. چه بسا با مصرف کرم ضد لک عالی هم بتوانید به مقصود خود دست یابید و لازم نباشد زمان و هزینه‌ی گزافی بابت خرید و استفاده از این قرص متحمل شوید.

منبع: ordme.com

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *