سرم مو چیست و چه تاثیری بر روی مو دارد؟

 سرم مو چیست و چه تاثیری بر روی مو دارد؟

سرم مو یک محصول مبتنی بر سیلیکون است که سطح موهای شما را پوشش می دهد، بر خلاف روغن مو که به مو نفوذ می کند و باعث ایجاد تغییراتی در ساختار مو می شود.استفاده از سرم مو به عنوان یک راهکار مراقبت از مو هاست که مانع از گره خوردن آن می شود و هم در حین دادن نرمی به آن باعث درخشش می شود.

فواید استفاده از سرم مو :

از ریزش موها جلوگیری می‌کند
موها را تغذیه می‌کند
موی خشک و وز را به موهای نرم و لطیف و زیبا تبدیل می کنند.
مانع از گره خوردن موها می‌شود
باعث نرمی ودرخشش موها می‌شود
از موی شما در برابر آسیب ناشی از گرم شدن بیش از حد و شکستگی محافظت می کند.

مراحل استفاده  :

۱. انتخاب محصول مناسب

اولین قدم این است که سرم موی مناسبتان را پیدا کنید.همانند دیگر محصولات آرایشی، هر برندی ممکن است به نفع انواع خاصی از موها باشد و برای بعضی دیگر کار بسیار کمی انجام دهد.مهم است که بهترین محصول مناسب برای موهایتان را پیدا کنید.

۲. شستن کامل مو قبل از استفاده

سرم  فقط بر روی موهای شامپو شده اعمال می شود و در غیر اینصورت، اهمیت و خاصیت این سرم نمی تواند به اندازه کافی مورد تاکید قرار گیرد.

بر خلاف موس یا اسپری های مو، سرم مو در درجه اول یک منبع تغذیه ای برای موی شما است، هدف اصلی سرم مو، محافظت از موی شما در برابر گرد و غبار و دوده ها است، بنابراین اعمال آن بر روی موهای شسته شده مهم است.

موهای خود را به طور کامل تمیز کنید، نرم کننده بزنید و در نهایت سرم مو را اعمال نمایید.

۳-نحوه استفاده 

ابتدا موها را پس از شستن کمی خشک کنید نه کامل .بعد بسته به طول و حجم موهایتان، دوتا شش قطره سرم مو را در کف دست خود بریزید و آن را به خوبی بر روی هر دو دست بمالید.سرم مو به بهترین شکل بر روی موهای شسته شده اعمال می شود.

موهای خود را به جلو بریزید و سرم مو بر روی آن بمالید  و از نوک مو به بالا بزنید. موها را ماساژ دهید، دوتا چهار قطره دیگر سرم مو بردارید و آن را به خوبی به پوست سر خود ماساژ دهید.پس از انجام این کار، بهتر است چند قطره دیگر بردارید و روی موهای خود بمالید.

بعد از اعمال سرم مو، حتما موهایتان را کاملا خشک کنید، چون مو مرطوب ممکن است باعث جذب گرد و غبار یا دوده شود و به موها و پوست شما می چسبند.

اگر شما زیاد از اتو مو استفاده می کنید، بهتر است که سرم مو را بزنید و سپس به سراغ اتو مو بروید، چون سرم همچنین از موی شما در برابر آسیب ناشی از گرم شدن بیش از حد و شکستگی محافظت می کند.

نکات انتخاب سرم موی مناسب و میزان مصرف : 

همیشه به دنبال یک برند خوب باشید، حتی اگر هزینه بیشتری نسبت به بقیه برندها داشته باشد.در هنگام اعمال سرم مو، حتما آن را در پوست سرتان بمالید؛ شانه را به آرامی از میان موهای خود عبور دهید، ترجیحاً با نوک انگشتان خود و یا با استفاده از یک شانه.

اگر احساس می کنید بعد از استفاده از سرم مو، موهای شما به طور غیر معمول خشک می شود، سعی کنید برندش را تغییر دهید. این امکان وجود دارد که برند سرم مویی که از آن استفاده می کنید، متناسب با نوع موی شما نباشد.

تعویض به یک برند دیگر ممکن است مشکل خشک کردن را حل کند. در حالی که شما از سرم مو استفاده می کنید، سعی کنید با دیگر محصولات مو، مانند شامپو و نرم کننده، تطابق داشته باشد.

 استفاده بیش از حد از هر چیزی بد است، و این امر برای سرم مو نیز صادق است. خوب است که از سرم به مقدار متوسط استفاده کنید، هر روز از آن استفاده نکنید، یا اگر هر روز به آن نیاز دارید، از آن به مقدار کمی استفاده کنید.

هنگامی که موهای شما مرطوب و یا خشک است سرم را بمالید.چند قطره سرم را روی کف دست هایتان بریزید و آن را در بین انگشتان بمالید و سپس روی موهای خود بزنید.

سرم مو را می توانید دو یا سه بار در هفته برای تغذیه و محافظت از مو به کار ببرید.

منبع: نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *