داشتن لب‌های قرمز طبیعی با راهکارهای خانگی

 داشتن لب‌های قرمز طبیعی با راهکارهای خانگی

داشتن لبهایی تیره یا خشکیده و بی رنگ اصلا خوش آیند نیست از طرفی هم استفاده از رژلب هایی با برندهای مختلف هم تنها راه چاره نیست چرا که هر روز مضرات جدیدی از مواد شیمیایی موجود در رژلب ها کشف می شود که برای سلامتی بدن همانند سم عمل می کنند.برای داشتن لب‌های قرمز و زیبا می‌توانید از مواد طبیعی استفاده کنید.

لب‌های قرمز با مواد سالم و راهکارهای طبیعی

۱. ماساژ با یخ

ماساژ روزانه لب ها با یخ باعث افزایش جریان خون در لب ها شده و به قرمز شدن طبیعی لب ها کمک می کند.

۲. لایه برداری لب‌ها

لایه برداری به پاک سازی سلول های مرده از روی پوست لب کمک کرده و با رفع تیرگی لب به قرمز شدن آن کمک می کند.

هر شب قبل از خواب یک مسواک نرم را مرطوب کنید و به صورت حرکات دایره ای بر روی لب ها بکشید، این کار علاوه بر لایه برداری با افزایش گردش خون در لب ها باعث قرمز رنگ شدن آن ها می شود.

۳. اسکراب شکر 

اسکراب لب خانگی شکر و عسل به لایه برداری پوست لب کمک کرده و یکی از بهترین روش ها برای درمان بی رنگی لب ها و قرمز شدن آن ها محسوب می شود؛

مقداری شکر و عسل را با هم ترکیب کنید، به صورت حرکات دایره ای بر روی لب ها بمالید و سپس با آب سرد خوب بشویید.

۴. ماساژ لب با جوش شیرین

جوش شیرین یک روش طبیعی برای داشتن لب های قرمز است؛ مقداری جوش شیرین و آب را با هم ترکیب کنید و به مدت ۱ دقیقه به صورت حرکات دایره ای بر روی لب ها ماساژ دهید، سپس با آب سرد بشویید و بر روی لب ها مرطوب کننده بمالید.

۵. استفاده از میوه‌ها

چغندر قرمز

چغندر قرمز دارای رنگ قرمز طبیعی است و می تواند به طور طبیعی باعث قرمز شدن لب ها شود؛ یک چغندر قرمز را در مخلوط کن بریزید تا خمیری ایجاد شود، این خمیر را بر روی لب ها بمالید، بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

انار

انار یکی دیگر از میوه های مفید برای داشتن لب ها قرمز طبیعی محسوب می شود؛ دانه های یک انار را با مقداری خامه درون مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا خمیری ایجاد شود، این خمیر را بر روی لب ها بمالید تا قرمز شوند.

توت فرنگی

توت فرنگی یکی دیگر از میوه ها برای داشتن لب های قرمز است؛ مقداری شیر را با توت فرنگی له شده مخلوط کنید و به مدت ۱۰ دقیقه لب ها را با آن ماساژ دهید، سپس با آب سرد بشویید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی ترکیباتی است که باعث قرمز شدن طبیعی لب ها می شوند؛ یک گوجه فرنگی را درون مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا خمیری حاصل شود، این خمیر را بر روی لب ها بمالید و خوب ماساژ دهید و سپس با آب سرد بشویید.

آب لیمو ترش

آب لیمو ترش تازه دارای خواص سفید کنندگی قوی است که با لایه برداری پوست تیره لب به قرمز رنگ شدن آن ها کمک می کند؛ مقداری آب لیمو ترش تازه را بر روی لب ها ماساژ دهید و سپس با آب سرد بشویید.

آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا یک روش طبیعی برای داشتن لب های قرمز و نرم می باشد؛ مقداری ژل آلوئه ورا را با عسل و تمشک له شده ترکیب کنید تا خمیری ایجاد شود. این خمیر را بر روی لب ها بمالید، بگذارید پنج دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

۶. درمان خشکی لب

خشکی لب یکی از علل تیرگی لب هاست که به علت قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عدم مراقبت صحیح از لب ها ایجاد می شود.

استفاده از گلیسیرین به درمان خشکی لب ها کمک کرده و باعث قرمز شدن آن ها می شود؛ قبل از خواب پنبه ای را به گلیسیرین آغشته کنید و بر روی لب ها بمالید.

۷.استفاده از مرطوب کننده لب

خشکی لب و عدم آبرسانی کافی به آن ها عامل اصلی تیرگی لب ها محسوب می شود. استفاده از مرطوب کننده های طبیعی لب مانند انواع روغن های گیاهی و کره کاکائو به آبرسانی لب ها کمک کرده و باعث قرمز شدن آن ها می شود.

۸. استفاده از روغن‌های طبیعی

ماسک روغن نارگیل و روغن زیتون

روغن ها با تغذیه و آبرسانی پوست لب باعث روشنی لب شده و به قرمز شدن رنگ آن کمک می کنند؛ مقداری روغن زیتون و روغن نارگیل را با شکر ترکیب کرده و بر روی لب ها ماساژ دهید تا به قرمز شدن لب ها کمک کند.

ماسک روغن بادام شیرین

اگر به داشتن لب‌های قرمز علاقه‌مند هستید باید بدانید روغن بادام به عنوان مرطوب کننده عمل کرده و با آبرسانی لب ها باعث قرمز شدن رنگ آن ها می شود؛  برای این کارمقداری روغن بادام را با شکر ترکیب کنید، بر روی لب ها بمالید و سپس با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

 

منبع :سایت کوکا

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *