خواص روغن کاکتوس برای رشد ، زیبایی و براق شدن موها

 خواص روغن کاکتوس برای رشد ، زیبایی و براق شدن موها

از مهمترین خواص روغن کاکتوس وجود مقدار زیاد اسیدهای چرب در آن است که ممکن است باعث رشد مو شود. علاوه بر این ،  ویتامین های مهم و خاصیت مرطوب کنندگی این روغن  می تواند موی سالم و زیبایی را برایتان تضمین کند.روغن کاکتوس یکی از روغن های اساسی است.  که ساکن کویر است بخاطر همین دارای منابع بسیار ارزشمند و سرشار از مواد مغذی است زیرا  آب و سایر مواد مورد نیاز را برای مدت طولانی در داخل خود ذخیره می کنند. بنابراین ، یک مخزن غنی است .ویتامین ها و مواد معدنی ضروری  موجود در روغن کاکتوس با تغذیه فولیکول های فرد برای رشد و نمو ، به سلامت موها کمک می کنند.

خواص روغن کاکتوس برای سلامت موها :

رشد سریع مو
جلوگیری از ریزش مو
داشتن موهای نرم
صاف و براق شدن مو

دلیل اهمیت روغن کاکتوس

ماده مهمی که توسط روغن کاکتوس برای مو تولید می شود ، اسیدهای چرب امگا است. این مؤلفه های خاص در رشد و تقویت مو اثبات شده است. پس از مرحله تلوژن نهایی هنگامی که مو از فولیکول خود می افتد ، فولیکول باید به طور خودکار مجدداً در مرحله آناژن شروع شده و یک رشته موی جدید ایجاد کند. اسیدهای چرب به فعال نگه داشتن این روند کمک می کنند ، زیرا قطع بین این مراحل باعث ریزش دائمی مو می شود.

ظرفیت های ذخیره سازی قوی در کاکتوس ، باعث شده است که روغن کاکتوس یکی از بهترین مواد مرطوب کننده موجود باشد. رطوبت موها را براق نگه می دارد. این لایه های مو را با لایه های محافظت شده مورد نیاز ، اضافه می کند و باعث محافظت از مو می شود. استفاده از روغن مو مفید است زیرا اکثر آن حاوی خاصیت مرطوب کنندگی دارد ، اما روغن کاکتوس از سایر روغن ها تاثیر بیشتری دارد

در روغن کاکتوس هیچ یک از مواد شیمیایی مضر مانند الکل را که بسیاری از محصولات مراقبت از مو را ، ندارد. مواد مضر می توانند لایه های محافظ را از بین ببرند و باعث خشک و شکنندگی موها می شوند. بعلاوه ، آنها ممکن است به خود ساقه مو حمله کرده و ساختار اصلی آن را خراب کرده و ریشه ها را از بین ببرند. استفاده از روغن کاکتوس برای مو از بروز این خطرات جلوگیری می‌کند.

 

منبع: دکتر سلام

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *