۳۰ میلیون دوز واکسن کرونای کوو ایران برکت تا پایان مرداد ماه تولید خواهد شد

 ۳۰ میلیون دوز واکسن کرونای کوو ایران برکت تا پایان مرداد ماه تولید خواهد شد

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از تولید ۳۰ میلیون دوز واکسن کرونای کوو ایران برکت تا پایان مرداد سال جاری خبر داد.

 محمد مخبر امروز در مراسم آغاز مرحله سوم تسست انسانی واکسن ایرانی کوو ایران برکت گفت:  ما زودتر از موعدی که قول داده بودیم توانستیم به تولید انبوه واکسن برکت برسیم.

روند تولید واکسن کوو ایران برکت

محمد مخبر اظهار کرد: تمام خطوط مان آماده است و ماه اردیبهشت یک میلیون دوز، تولید و به وزارت بهداشت ارائه خواهیم کرد در خرداد ماه ۳ تا ۳.۵ میلیون دوز را تولید و تقدیم خواهیم کرد.در تیرماه این راندمان به ۱۰ تا ۱۲ میلیون دوز در ماه خواهد رسید که به وزارت بهداشت تحویل خواهیم داد؛ در مرداد میزان تولید به ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز در ماه خواهد رسید یعنی تا پایان مرداد ماه ۳۰ میلیون دوز واکسن کرونا را به وزارت بهداشت تقدیم خواهیم کرد.

مخبر ادامه داد: میزان تولید واکسن کرونا در شهریور به ۲۰ میلیون در ماه خواهد رسید و ظرف چندماه آینده مشکل واکسن کرونا در کشور نخواهیم داشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: با تلاش جوانان نخبه و مجاهدمان به میزان تولیدی که در نظر داشته‌ایم رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بلای کرونا از جامعه بشری رفع شود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ظرف سه تا چهار ماه آینده بیشترین واکسن کرونا را تولید و تزریق خواهد کرد و هم از طریق تولید داخل و هم واردات، دغدغه واکسن کرونا برطرف خواهد شد.

پیشرفت در تولید واکسن

مخبر خاطرنشان کرد: ما دو فاز در کارخانجات تولیدی داشته‌ایم؛ فاز اول ۳ تا ۳.۵ میلیون دوز در ماه است که تجهیزاتش کامل نصب شده است؛ برای راه‌اندازی خط دوم تولید واکسن کرونا نیز تجهیزات در حال نصب است و تا پایان خرداد با ظرفیت ۱۵ میلیون دوز در ماه آماده خواهد شد.

مخبر یادآور شد: تولید واکسن کرونا در تمام کشورهای دنیا مشکل دارد و در بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز توزیع و درصد تزریق واکسن کرونا وضعیت مطلوبی ندارد، تحریم‌های ظالمانه موثر بوده اما ما با استفاده از ظرفیت تولید داخل شرکت‌های دانش‌بنیان، مشکل مواد اولیه را تا حد زیادی برطرف کرده‌ایم؛ ما از روز اول که تولید واکسن را شروع کردیم توفیقات‌مان افزایش یافته است و راندمان‌مان نسبت به روزی که تولید را آغاز کرده بودیم ۱۰ تا ۱۵ برابر شده است. در هیچ مقطعی مشکلی برای تولید نداشته‌ایم و پیشرفت بیش از حد انتظار نیز داشته‌ایم.

وی همچنین گفت: الان در جای دیگری از کشور این ظرفیت تولید انبوه واکسن کرونا وجود ندارد و به همین دلیل نسبت به راه اندازی این خط تولید جدید اقدام کردیم‌.
وی ادامه داد: امیدواریم تلاش‌های ما باعث تامین نیاز منطقه به واکسن کرونا شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در پایان خاطرنشان کرد: ما از ۶ مسیر تولید واکسن کرونا را دنبال می‌کردیم و تقریبا همه مسیرها به فاز تست انسانی رسیده و تست حیوانی آن‌ها به پایان رسیده است، جمهوری اسلامی ایران به نقطه‌ای رسیده است که مردم خواهند توانست نوع واکسن کرونا را انتخاب کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *