کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی

 کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی
یک درمان موثر که می تواند تاثیرات طولانی مدتی بر روی ریزش مو و رشد مو داشته باشد، کاشت مو به صورت طبیعی است که با پیشرفت علم با کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی محدودیت هایی که برای کاشت فولیکول های مویی وجود داشته برطرف شده است.

کاشت مو

ریزش مو و یا موهای آسیب دیده و طاسی بسیاری از افراد را دچار افسردگی می کند و یا اعتماد به نفس آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. با پیشرفت تکنولوژی تعداد زیادی درمان ریزش مو ارائه شده است که کاشت و یا پیوند مو یکی از این راهکارها ست. تکنولوژی کاشت و پیوند مو با سلولهای بنیادی هم یکی از این شیوه های درمانیست که با سرعت بالایی به درمان ریزش مو و طاسی کمک می کند.

سلول‌های بنیادی برای تحریک سلولها مورد استفاده قرار می گیرد و در رشد فولیکول های جدید و موهای جدید موثر است، افزایش سن و عوامل دیگر باعث می شود فولیکول ها کوچک شده و به سیگنال های شیمیایی پاسخ ندهند و همین موضوع مانع روند رشد مو می شود سلول های بنیادی سیگنال های شیمیایی را به فولیکول های کوچک شده منتقل نموده که این موضوع به ترمیم و رشد موهای سالم کمک می کند. تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که بدانید بهترین روش کاشت مو در سنین مختلف چیست و بعد اقدام نمایید.

سلول‌های بنیادی و نقش آن در رویش مجدد مو

نقش سلول های بنیادی در رشد مو اثبات شده است این روش جدیدیست که محققان برای رویش مجدد مو با فعال کردن سلول های بنیادی به کار می برند در واقع بر مبنای تکثیر و تنظیم فولیکول ها صورت می پذیرد روشی که برای درمان قطعی طاسی و رشد مجدد مو برای مبتلایان به طاسی و ریزش مو استفاده می شود.

درمان ریزش مو با سلول های بنیادی یکی از شیوه های غیر جراحی ست که با تحریک و تنظیم مجدد فولیکول های کوچک شده و غیر فعال مو انجام می گیرد روش عمل اینچنین است که سلول های بنیادی موجود در وسط فولیکول به طور مداوم سلولها را تامین نموده و در رویش مو موثر است.

نحوه انجام کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی

 در روش کاشت یا پیوند مو با سلول‌های بنیادی به جای از بین بردن تعداد زیادی مو برای پیوند، در ناحیه ریزش مو ،نمونه کوچکی از فولیکول های مو برداشت می شود و سپس فولیکول در یک آزمایشگاه مجهز تکثیر می شود و در قسمت هایی که ریزش مو زیاد است مجددا داخل پوست سر کاشته می شوند، این شیوه کمک می کند موها در جایی که فولیکول ها از آن گرفته شده اند رشد کنند و هم بخشی که پیوند شده است، رویش مو صورت پذیرد.

استفاده از سلول بنیادی برای درمان طاسی امیدوار کننده ترین شیوه درمان ریزش مو در آمریکاست. در این شیوه با استفاده از سلول های بنیادی برای تنظیم مجدد فولیکول های مو که یک روش بالقوه برای مقابله با طاسی است، انجام می شود. با پیوند مو توسط  سلولهای بنیادی محل را بی حس می کنند و سپس عمل برداشت و تکثیر و کاشت صورت می گیرد، در این روش فرد نیاز به ریکاوری بعد از پیوند ندارد و تنها به مدت یک هفته باید از انجام ورزش های سنگین اجتناب نماید. این شیوه عوارض خاصی ندارد و میزان موفقیت در این گونه پیوند مو بسیار امیدوار کننده است.و یک درمان قطعی محسوب می شود .

کاشت مو با سلولهای بنیادی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *