اختلالات روانی در بهبودیافتگان کرونا

 اختلالات روانی در بهبودیافتگان کرونا

اختلالات روحی و روانی در بهبودیافتگان کرونا دلایلی دارد که از مهم ترین آن ها می توان ترس از بستری شدن در بیمارستان و ابتلا به بیماری کرونا اشاره کرد. در این شرایط توصیه می شود راهکار های کنترل استرس و ترس را درون خود تقویت کنید.

سایر دلایل این اختلالات

از دیگر دلایل آن می توان به عوامل غیربیولوژیکی مثل تحت تاثیرقرار گرفتن شرایط زندگی، از دست دادن شغل و نگرانی از بهبودی اشاره کرد. تاثیر کرونا بر روی مغز و سندروم پس از مراقبت ویژه، از دیگر عوامل دخیل در اختلالات روحی بعد از بهبودیافتگی کرونا محسوب می شوند.

طبق تحقیقات، افراد دارای اختلالات روانپزشکی، زنان جوان، افراد مسن و افراد دارای فرزند خردسال بیش از دیگران در معرض اختلالات روحی بعد از کرونا قرار می گیرند.

روش های مقابله با اختلالات روانی پس از بهبودی کرونا

– برای افرادی که استرس و ترس بیشتری را در شرایط کرونا تجربه می کنند، توصیه می شود دنبال کردن اخبار و رسانه های اجتماعی را به حداقل برسانند.

– دوری از تنهایی و انجام فعالیت های لذت بخش مانند کتاب خواندن یا برقراری ارتباط با دیگران از طریق تماس تصویری می تواند یکی از راهکار های مقابله با اختلالات روحی بعد از بهبود بیماری کرونا باشد.

– رژیم غذایی سالم و غنی از میوه و سبزیجات و ورزش روزانه مثل یوگا و پیاده روی از دیگر کمک دهنده های خوب بعد از بهبود یافتن بیماری کرونا محسوب می شوند.

عمل به توصیه های بیان شده و از همه مهم تر دوری از هرگونه استرس بهترین کمک کننده به افراد بهبود یافته از بیماری کرونا هستند.

اختلالات روانی - کرونامنبع: همگردی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *