واکسن کرونای پاستور و برکت چه زمانی قابل استفاده خواهند بود؟

 واکسن کرونای پاستور و برکت چه زمانی قابل استفاده خواهند بود؟
قائم‌مقام وزیر بهداشت گفت: واکسن کرونای انستیتو پاستور در اردیبهشت ماه و واکسن شرکت شفا فارمد برکت تیرماه قابل استفاده خواهند بود.
به گزارش سایت روزاندیش به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان ایرج حریرچی در نشست رقابت ایده نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ که در محل دانشگاه شریف برگزار شد، گفت: ما احتیاج داریم تا اطلاع ثانوی تغییر سبک زندگی دهیم و با کرونا امروز همگام شویم.
وی افزود: سازنده واکسن فایزر پیش‌بینی کرده که کرونا تا ۱۰ سال آینده با ما خواهد بود.

نگرانی نسبت به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

حریرچی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده اظهار کرد: رهبری اصل مشارکت در انتخابات را بسیار مهم و موثرتر دانسته‌اند و در نتیجه گزینه برگزاری انتخابات کوچک را نباید در سر داشته باشیم. در این زمینه باید راهکار‌ها را اندیشید.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به پیچیدگی برگزاری چند انتخابات آینده بیان کرد: ما در وزارت بهداشت نیز نگران روز رای گیری نیستیم، بلکه نگران تجمع‌های پیش از انتخابات هستیم که ناشی از شور و هیجان انتخاباتی است.
وی تصریح کرد: در روز کنکور از لحاظ محل برگزاری این آزمون مشکلی نداشتیم بلکه حضور والدین و تجمع آن‌ها نگران کننده‌تر بود.
حریرچی گفت: درباره انتخابات باید انتخابات الکترونیکی به صورت کامل را در نظر داشت و نخبگان کمک کنند که مردم حضور هم پیدا نکنند، البته کشور‌های تجربه چنین انتخاباتی را داشته اند؛ اگرچه جلوه حضور مردم در صف می‌تواند جالب باشد.

واکسن کرونای پاستور و برکت بزودی در دسترس خواهد بود

معاون وزیر بهداشت کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد واکسن انستیتو پاستور را در اردیبهشت و شرکت برکت و ایران فارمد برای تیرماه می‌توانند قابل استفاده باشند. رسانه‌های خارجی درباره اعلام میزان شیوع ویروس تمسخر می‌کردند، اما دیدیم مسئولان عالی کشور در برنامه‌ها و مناسبت‌های مختلف تصمیم‌های با دقتی را گرفتند.
واکسن کرونای ایرانی
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *