قطع زنجیره کرونا در ایران چه زمانی است؟

 قطع زنجیره کرونا در ایران چه زمانی است؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، در مورد آغاز واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در کشور و زمان پایان زنجیره کرونا توضیحاتی ارائه داد.

ویروسی که با علائم مشابه با آنفلوآنزا همچون لرز، سردرد و تب خود را نشان داد به سرعت با علائم مختلفی ظاهر شد به طوری که تقریبا تمامی اعضای بدن از مغز تا کلیه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

پیام طبرسی با اشاره به آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ در کشور، گفت: واکسنی که وارد ایران شد و تزریق آن از روز گذشته انجام گرفت برای یک میلیون نفر در روسیه تزریق شده و جای نگرانی ندارد.

وی ادامه داد: این واکسیناسیون طبق اولویت بندی های تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت انجام می شود. اگر واکسیناسیون به روش اولویت بندی های تعیین شده صورت پذیرد آمار مرگ و میر و ابتلاء به شکل چشم گیری کاهش می یابد البته هدف ما از واکسیناسیون قطع زنجیره بیماری کرونا است.

زمان قطع زنجیره کرونا

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، قطع زنجیره کرونا در کشور را زمانی عنوان کرد که حدود ۴۵ میلیون نفر در کشورمان واکسینه شوند و افزود: برای این تعداد از جمعیت کشور حدود ۱۰۰ میلیون دوز واکسن نیاز است و این میزان واکسن را قطعاً نمی توان از خارج وارد کرد پس در این شرایط نیازمند ریل گذاری تولید داخل هستیم.

طبرسی گفت: واردات واکسن می تواند پاسخگوی گروه های پرخطر و اولویت دار باشد و برای بقیه مردم باید روی تولید داخل حساب باز کرد.

تا آن زمان بهترین کار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در خانه ماندن تا آنجا که ممکن است.

قطع زنجیره کرونا

منبع: همگردی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *