قلیایی کردن بدن و روش‌های مربوط به آن

 قلیایی کردن بدن و روش‌های مربوط به آن
رژیم غذایی قلیایی به دلیل داشتن چربی های سالم عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد از اینرو قلیایی کردن بدن موجب سلامت عمومی فرد میشود.

 

 

قلیایی کردن بدن با تغییر در رژیم غذایی

قلیایی کردن بدن و تنظیم pH بدن به شما کمک می کند که از یک زندگی سالم لذت ببرید .تنظیم pH بدن به آرامی کمک می کند بدن را قلیایی کنید برای انجام این کار، چند عادت خود را تغییر دهید و نکات خاصی را دنبال کنید تا pH بدنتان اسیدی یا خنثی نباشد.

قلیایی کردن بدن

با استفاده از این دستورالعمل، قلیایی بدن را افزایش دهید و زندگی سالمتری داشته باشید.پ

چطور بدن مان را قلیایی کنیم؟

۱. با صبحانه خوب شروع کنید:

اولین نکته برای تقویت بدن این است که روز خود را با یک صبحانه خوب شروع کنید. در دنیای غربی، صبحانه اغلب اسیدی ترین غذای روز است، هرچند این مورد از کشور به کشور متفاوت، بعضی از کشورها صبحانه نسبت به بقیه وعده های غذایی بیشترین زمان صرف غذا است. در کشورهایی که به طور سنتی صبحانه را مهمترین وعده غذایی روز نمی دانند، صبحانه شامل نان، غلات، قهوه، مربا، کره، آب پرتقال، شیرینی، کوکی ها یا کیک می باشد اگر فکر می کنید این وعده غذایی مهم ترین وعده است، می توانید بیکن، تخم مرغ سرخ شده یا تخم مرغ را به رژیم خود اضافه کنید. اکثر این غذاها اسیدی هستند، دقیقا همان چیزی است که بدن شما را از قلیایی ماندن دور نگه میدارد.

اولا، قبل از ورود به آشپزخانه، اولین چیزی که باید انجام دهید این است که یک لیوان آب یا آب قلیایی، آب با لیمو یا چای گیاهی بنوشید. آنگاه سلول ها خود را پس از ساعت های زیادی از خواب بیدار کرده و تحرک دوباره خواهند داشت و به افزایش سطح قلیایی بدن کمک می کنند.

۲. تنفس مناسب:

 به طور منظم تمرین زیر را انجام دهید:

  • ۴ ثانیه نفس بکشید.
  • نفس خود را ۸ ثانیه نگه دارید.
  • به مدت ۲ ثانیه نفس خود را بیرون بدمید.
  • اگر می خواهید، زمان را افزایش دهید. در هر حال، اگر تا کنون چنین کاری نکرده اید، ابتدا برای مدت زمان طولانی انجامش ندهید.

۳. اهمیت آبرسانی مناسب برای قلیایی کردن بدن:

آبرسانی درست برای عملکرد بدنی مناسب ضروری است. افت کوچک در مایعات بدن ممکن است باعث ایجاد خسارات زیادی در انرژی شود. آب ،اسیدهای سمی را پاک می کند و سوخت و ساز بدن را شتاب می دهد. علاوه بر این، بدن می تواند احساسات تشنگی و گرسنگی را اشتباه بگیرد، به همین دلیل ممکن است احساس کنید که نیاز به خوردن بیشتر دارید. این باعث افزایش وزن می شود که هنگام تلاش برای از بین بردن اسید و دستیابی به pH قلیایی توصیه نمی شود.

۴. خوردن چربی های سالم برای جلوگیری از پیری زودرس:

یکی دیگر از روش های کمک کردن به بدن، خوردن اسید های چرب ضروری تر مانند امگا ۳ است. این عناصر برای واکنش های شیمیایی بدن بسیار مهم هستند. علاوه بر این، آنها به تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود هضم و جلوگیری از پیری زودرس کمک می کنند.

۵. یک ماساژ خوب برای قلیایی شدن بدن دریافت کنید:

علاوه بر راحتی و آرامش، یک ماساژ خوب باعث می شود که بدن بهبود یابد، قوی تر باشد و تنشی را که روزانه جمع می شود آزاد کند به علاوه، به بدن اجازه می دهد تا خود را در عمل آزاد کند. اینها مکانیسم های لازم برای بیدار شدن و از بین رفتن اسیدهای ذخیره شده در ماهیچه است.

۶.لایه برداری پوست با لیف کشیدن

نگه داشتن پوستی پاک، صاف و آزاد از ناخالصی بدن تعداد زیادی از مزایای قلیایی کردن خون است . همچنین به سطح PH بدن شما کمک می کند، به همین دلیل لایه برداری(لیف کشیدن) به طور منظم پوست به شما مزایای مختلف هدیه می دهد:

لیف زدن به طور مرتب سلول های مرده ی پوست را حذف می کند، که این ارگان را فعال میسازد و سلول های جدیدی تولید می کند.

همچنین گردش خون شما را بهبود می بخشد و به رسیدن خون به تمام لایه های پوست شما هم کمک می کند.

 

منبع: نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *