رفع بی‌ خوابی با تکنیک تنفس

 رفع بی‌ خوابی با تکنیک تنفس
عوارض کم خوابی سلامتی جسم و روح را درگیر خود می سازد، عوارضی که گاهی بسیار جدی و خطرناک عمل می کنند. برای دور بودن از این مشکلات راهی سریع و ساده برای رفع بی‌ خوابی وجود دارد.
 خواب نامناسب می تواند به سلامت جسمانی و ضعف روان افراد آسیب برساند و منجر به اختلالاتی در بدن آنها بشود. در واقع در طی مطالعه ای از داشنگاه سری در بریتانیا نشان داد اگر افراد در طی یک هفته، تنها یک هفته خواب کافی نداشته باشند، این عمل منجر به تغیرات عظیمی در ۷۰۰ ژن بدن انسان می شود.

عوارض کمبود خواب و بی خوابی 

کمبود خواب می تواند به مشکلات مزمن سلامتی، از جمله فشارخون بالا، چاقی، اضطراب، افسردگی، بیماری های قلبی، سرطان و … منجر شود. محققان دریافتند که با کمبود خواب ژن هایی از جمله کنترل التهاب، سیستم ایمنی بدن و استرس در تاثیر بی خوابی دچار مشکل می شوند؛
رفع بی‌ خوابی

روشی سریع و ساده برای رفع بی‌ خوابی شبانه

برای شروع، ما نکاتی به شما خواهیم گفت تا دوباره در طی مدت زمان کمتری احساس خواب کنید. آن هم به صورت طبیعی مانند یک نوزاد. با این حال، به دلیل استرس که در زندگی ما وجود دارد و در طی رشدمان با ما رشد کرده است، برخی از ما اینکه چگونه بطور ساده بخواب برویم را فراموش کرده ایم.
ذهن ما به دلیل اضطراب و بی قراری مان ما را در طی شب بیدار نگه می دارد. خب، برای همانگونه که می دانید پاکسازی مغز قبل از خواب کار ساده ایی نمی باشد.
در طی این عمل دکتر (andrew wiel) تکنیک تنفس را برای رفع بی خوابی های مداوم مناسب است و به شما آرامش می بخشد. وی با روش ۸-۷-۴ تنفس یک درمان طبیعی بی خوابی را به شما رائه می دهد. در ادامه اینکه چگونه نفس بکشید را به شما آموزش خواهیم داد.

تکنیک تنفس

ابتدا صاف بنشینید
شانه هایتان را ریلکس وار نگه دارید
سپس نوک زبانتان را به سقف دهانتان در قسمت پشت دندان های بالایی قرار دهید و در طی ورزش آنرا به هیچ وجه جابجا نکنید حتی زمانی که عمل بازدم را انجام می دهید.
بطور کامل بازدم کنید در طی ۴ ثانیه از طریق بینی عمل دم را انجام دهید و سپس نفستان را به مدت ۷ ثانیه حبس کنید.
ابتدا از طریق دهانتان به مدت ۸ ثانیه بازدم کنید و نفستان را به بیرون دهید.
این عمل را ۳ بار به صورت متوالی انجام دهید تا راحت بخوابید.

تاثیر این روش بر روی بهبود خواب

اولا با این روش تنفس که ۳ بار متوالی و پی در پی باید صورت بگیرید باعث ایجاد آرامش در شما می شود .
دوما شما اکسیژن بیشتری را با این روش به بدن خود منتقل می کنید.
و در آخر اگر شما به روی تنفس کردن تمرکز کنید می توانید تمرکز حواس قبلی خودتان را به دست بیاورید و راحت تر می توانید به مرور زمان تمرکز کنید و دانشمندان ثابت کرده اند که با تمرکز حواس استرس، اضطراب و افکار گوناگونتان کاهش می یابد و یا حتی ممکن است از بین بروند.
ممکن است که ما چگونه خوابیدن را فراموش کرده باشیم یا اگر چه ممکن است ما چگونه نفس کشیدن را فراموش کرده ایم.
اما با تمرین کردن این روش تنفس شما سریعتر احساس خواب می کنید.
هنگام خوابیدن، قبل از ورود به اتاق تان و دراز کشیدن روی تختتان، کار و مشغله خود را به بیرون در اتاقتان بگذارید و سپس وارد اتاق شوید. دستگاه های دیجیتالی که باعث حواس پرتی شما می شوند مانند گوشی های همراه تلویزیون و … را قبل از خواب خاموش کنید و سپس بخوابید.
به یاد داشته باشید که خواب کافی یکی از عوامل حیاتی روزمره انسان است که هر روز به آن نیاز دارید و باید خواب را در اولویت بگذارید تا در طی روز جسمتان دچار اختلالاتی نشود.
منبع نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *