ایمپلنت بهتر است یا پروتز دندان ؟

 ایمپلنت بهتر است یا پروتز دندان ؟

معمولا هرکسی حداقل یک دندانی دارند که بر اثر حادثه ای ، یا پوسیدگی دندان، بیماری های لثه یا شکستگی های دندانی از دست داده اند ، جایگزین هایی مانند ایمپلنت و یا پروتز دندان می‌تواند برای دندان‌های از دست رفته به کار گرفته شوند.

پروتز دندان یا ایمپلنت ؟

پروتز دندان

پروتز دندان در واقع همان دندان مصنوعی می باشند. پروتزها بهترین انتخاب برای افرادیست که لثه ها و فک ضعیف یا ناسالمی دارند.

 البته پروتزها با اینکه کیفیتشان هم بهبود پیدا کرده، باز برای خیلی ها ایده آل نیستند. اگر فکر می کنید که با دندان های مصنوعی راحت نیستید یا ایمن نیست، یا موقع غذا خوردن یا صحبت کردن از جایش در می آید، که البته باعث خجالت کشیدنتان نیز می تواند بشود، می توانید به فکر ایمپلنت دندان باشید. برخی پروتزهای جزیی هم که با عدم رعایت  بهداشت دهان و دندان یا فیت نبودنشان به فک می توانند منجر به عفونت و پوسیدگی بقیه دندان ها شوند. همین موضوع می تواند خطرات بسیاری برای سلامتی تان به دنبال داشته باشد.

پروتز دندان

ایمپلنت دندان

اگر دندانی دارید که نزدیک به افتادن است و لثه و فک تان سالم هستند، می توانید به فکر ایمپلنت دندان باشید که دندان های جایگزینی هستند که با جراحی به استخوان فک ایمپلنت می شوند. با بهداشت دهان و دندان خوب، ایمپلنت های دندان می توانند به مدت ۲۰ سال یا حتی بیشتر بدون نیاز به جایگزینی عمر کنند. ایمپلنت های دندانی اغلب انتخاب محبوبی بین آن هایی که تنها یکی دو دندان از دست داده اند، می باشند. با این حال هم ایمپلنت ها می توانند جایگزینی برای دندان های مصنوعی باشند در صورتی که چندین دندان از دست رفته داشته باشید. تا زمانی که لثه ها و فک سالم باشند، دو تا ایمپلنت یا بیشتر می توانند به عنوان پایه ای برای پشتیبانی برای دندان های جایگزین باشند.

منبع:دنتال کلینیک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *