کاهش شنوایی و احساس بوی بد و لجن از علائم جدید کرونا

 کاهش شنوایی و احساس بوی بد و لجن از علائم جدید کرونا

شاخص‌ترین علامت ابتلا به کرونا  از دست دادن حس بویایی و چشایی است  مردم باید به این نکته هم توجه داشته باشند که دیگر نباید همه علائم را به کووید ارتباط داد. متاسفانه مردم دچار یک اضطراب و وسواسی شده اند و هر گونه علامتی را به نشانه کووید ۱۹ می گذارند این در حالی است که باید به تاریخچه علامتو بیماری رجوع کرد و دید آیا در گذشته چنین علامت هایی در ما بروز پیدا می کرده است یا خیر.

کاهش بویایی

کاهش شنوایی و احساس بوی بد و لجن

 جدیدا برخی از بیماران کرونایی بوی بد و لجن را در بینی خود احساس می کنند یا برخی از بیماران دیگر کاهش شنوایی را در علامت های خود دارند ولی در مجموع در این مدت ۹ ماه تقریبا این ویروس هزار چهره تمامی علائم ممکن را داشته است.

 در گروه هایی که دچار فرم شدید بیماری کرونا شده اند، احتمال آنکه دچار عوارض مغزی و لخته شدن خون شوند، وجود دارد که در همین راستا نیز به بیماران کرونایی بستری شده در بخش های ICU به طور معمول داروهای ضد انعقاد خون تجویز می شود.

 به هیچ عنوان برای بیماران کرونایی سرپایی مصرف آسپرین توصیه نمی شود،زیرا عوارض مصرف آسپرین برای بیماران کرونایی سرپایی که دچار یک تب و سردرد معمول این بیماری می شوند، ممکن است بیشتر از مزایای آن باشد.

تفاوت‌های کرونا و سرماخوردگی و آنفلوآنزا

 درباره تفاوت های بین آنفلوآنزا، سرماخوردگی و کووید ۱۹ نیز  باید گفت که این سه بیماری تا حدود زیادی علائم شبیه به یکدیگر را دارند و تشخیص آنها از یکدیگر به جزء با تست های تشخیصی سخت می باشد و منطقی است در این شرایطی که اپیدمی شدیدتر می باشد، علائم این بیماری ها را به عنوان کووید ۱۹ در نظر بگیریم و انتظار می رود فرد بیمار اصول جداسازی و قرنطینه را رعایت کند.

 اگر فردی دچار عطسه و آبریزش بینی بوده اما از سوی دیگر بدن درد یا تب آنچنانی ندارد، به احتمال زیاد به سرماخوردگی، حساسیت یا حتی سینوزیت مبتلا شده است اما به دلیل آنکه تابلوهای کووید واقعا گسترده شده است تشخیص این بیماری ها از یکدیگر سخت شده است.

 عطسه البته با کمتر از ۵ الی ۱۰ درصد می تواند در کووید هم دیده شود.کیپ شدن بینی در ابتدای شیوع این بیماری جزء علائم سرماخوردگی محسوب می شد اما جدیدا شاهد هستیم که بیماران کوویدی با همین کیپ شدن بینی و در ادامه از دست دادن حس های بویایی و چشایی به مراکز درمانی مراجعه می کنند. در مجموع به نظر می رسد که در این شرایط تمامی این علامت ها را به عنوان کووید باید در نظر گرفت

منبع: همگردی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *