ژل واژینال واژیهیل باریج مرطوب کننده واژن

 ژل واژینال واژیهیل باریج مرطوب کننده واژن

 خشکی، سوزش و خارش واژن، مقاربت دردناک، کاهش میل جنسی و عفونت های مکرر ادراری از علائم ناشی از کاهش قابل توجه تولید استروژن اندوژن و آتروفی واژن در یائسگی می باشد که باعث کاهش کیفیت زندگی فرد در این دوران می گردد.

برای بیش از نیم قرن، به منظور کاهش علائم یائسگی از ترکیب استروژن ها با پروژستین ها یا همان درمان جایگزینی با هورمون (HRT) استفاده می کردند. اما اخیرا مطالعات بالینی منتشر شده خطر این نوع درمان در بروز مشکلات برای سیستم قلبی عروقی و همچنین احتمال ابتلا به سرطان پستان را مورد سوال قرار داده اند.

استفاده از رازک در تهیه ژل واژینال واژیهیل باریج

در تهیه این کرم از گیاه رازک (Humulus lupulus) استفاده شده است که در مطالعات بالینی اثربخشی آن به عنوان آنتی اکسیدانی که دارای استروژن های گیاهی است، در کاهش علائم آتروفی واژن خانم های یائسه بررسی شده است. فیتو استروژن رازک در مقایسه با سایر استروژن های گیاهی ۸ برابر قوی تر می باشد.

فواید و خواص ژل واژینال واژیهیل باریج

  • بهبود سطح رطوبت واژن
  • مقابله با سوزش، خشکی، خارش و مقاربت دردآور ناشی از آتروفی واژن
  • قیمت عالی در مقایسه با کارایی مطلوب

طریقه  و میزان مصرف:

برای مصرف این ژل می بایست آن را با استفاده از اپلیکاتور موجود در بسته بندی به مدت هفت شب متوالی و سپس هفته ای دو مرتبه، به میزان ۵/۲ گرم داخل واژن استعمال نمایید. به منظور تسهیل فعالیت جنسی و کمک به برطرف شدن خشکی واژن نیز می توان این ژل را در اطراف واژن به کار برد. نحوه صحیح  استفاده از اپلیکاتور به صورت تصویری در بروشور محصول توضیح داده شده است.

ژل واژینال واژیهیل باریج که از اجزای موثره رازک (Humulus lupulus) فرموله شده برای برطرف شدن علائم آتروفی واژن و پیشگیری از احساس ناراحتی در واژن که در هر مرحله از زندگی خانم‌ها می‌تواند رخ دهد، طراحی شده است. عصاره طبیعی گیاه رازک و ویتامین E استفاده شده در فرمولاسیون این فرآورده با افزایش رطوبت طبیعی بدن و ثبات تون و سفتی واژن به پیشگیری از پیری ناحیه واژن کمک می‌کنند. همچنین هیالورونیک اسید موجود در فرآورده، قادر است مقادیر بسیار زیادی آب ذخیره نموده و یک لایه مایع طبیعی مرطوب کننده تشکیل دهد و علائم خشکی واژن را بهبود بخشد. این ماده مسئول رطوبت و خاصیت ارتجاعی مخاط واژن و دارای ویژگی‌های زیر است:

حفاظت: هیالورونیک اسید از پوست واژن محافظت نموده و تحریکات پوستی را کاهش می‌دهد و از خارش و سوزش جلوگیری می‌کند.

روان‌سازی: هیالورونیک اسید روان سازی طبیعی را افزایش داده و فعالیت جنسی طبیعی را ممکن می‌سازد.

بازسازی سلولی: هیالورونیک اسید با ایجاد یک لایه مایع، آسیب‌های مخاط واژن را می‌پوشاند و پیشرفت روند ترمیم را موجب می‌شود.

سایر ترکیبات فرآورده روان شوندگی واژن را موجب شده و علائمی مانند خارش و تحریک را بهبود می‌بخشند.

ژل واژینال واژیهیل باریج

نکات مهم:

– در دوران بارداری نباید از اپلیکاتور استفاده کرد. بجای آن مقدار اندازه‌گیری شده ژل توسط اپلیکاتور را روی انگشت ریخته و با دقت و آرامی آن را به صورتی که احساس راحتی وجود داشته باشد استفاده می‌کنند.

– در صورت وجود سابقه حساسیت نسبت به هریک از اجزای فرآورده، نباید از آن استفاده کرد. در کارآزمایی بالینی انجام شده هیچ عارضه جانبی متعاقب استفاده از ژل واژیهیل گزارش نشده است.

– از نظر تداخلات دارویی، عصاره رازک می‌تواند آنزیم‌های سیتوکروم P۴۵۰ بویژه خانواده سیتوکروم P۲C را مهار کند لذا ممکن است در صورت مصرف همزمان، اثربخشی و ایمنی مصرف بعضی از داروهای سوبسترای سیتوکروم P۲C را تحت تاثیر قرار دهد.

– فرآورده را دور از دید و دسترس اطفال دور نگهدارید.

– پس از مصرف در تیوب را محکم ببندید.

– فرآورده را دور از نور در دمای ۱۵-۳۰ سانتی­گراد نگهداری نمایید.

– از فرآورده­های تاریخ گذشته استفاده نکنید.

– این فرآورده (ژل و اپلیکاتور) برای مصرف شخصی است و نباید بصورت مشترک استفاده شود.

– در صورتی که اپلیکاتور آسیب دیده و یا کثیف است، نباید از آن استفاده شود.

شرکت باریج اسانس barijessence.com به عنوان یک شرکت دانش بنیان پیوسته با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور همکاری علمی دارد و این محصول نیز پس طی مراحل تحقیقاتی در مرکز تحقیق و توسعه این مجموعه به مرحله تولید رسیده است و پس از کسب مجوز های لازم از مراجع ذیربط روانه بازار ایران شد و اکنون در داروخانه های معتبر سراسر کشور ارائه می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *