واژینو پلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

 واژینو پلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

واژینو پلاستی به جراحی که باعث محکم شدن ماهیچه های اطراف واژن می شود  می گویند، جراحی واژینوپلاستی به نوعی انجام می شود که در نهایت فرد احساس بهتری در روابط جنسی خواهد داشت. از جمله عوارض واژینوپلاستی احتمال بروز عفونت، خونریزی، اسکار و لخته های خونی می باشد.

هدف از جراحی واژینو پلاستی ایجاد قدرت و کنترل بهتر در این ماهیچه ها می باشد که در نتیجه آن رضایت جنسی خانم نیز به هنگام نزدیکی جنسی افزایش می یابد. عمل جراحی واژینوپلاستی ابتدا به منظور ترمیم ناهنجاری های واژینال یا ترمیم پارگی و یا کشیدگی واژن که اغلب در نتیجه زایمان ایجاد می شد انجام می گرفت. اما در حال حاضر خانم های زیادی وجود دارند که انجام عمل جراحی واژینوپلاستی را به دلایل زیبایی و جوانسازی واژن انتخاب می کنند.

نحوه عمل جراحی واژینو پلاستی

انجام جراحی واژینوپلاستی به طور کامل حدود یک تا دو ساعت زمان می برد. عمل زیبایی واژینوپلاستی معمولا شامل کشیدن ماهیچه های کف لگن و نزدیک تر کردن آن ها به هم می باشد. در این میان هر گونه پوست اضافی و یا بافت اسکار برداشته می شود. نتیجه نهایی بازسازی و جوانسازی واژن می باشد به نحوی که در طول نزدیکی جنسی فرد احساس بهتری را تجربه خواهد کرد. بروز اسکار به عنوان عارضه واژینوپلاستی محتمل می باشد اما در اغلب موارد در طول زمان محو می شود.

جراحان زیبایی زنان عموما دقت می کنند تا برش ها در چین های طبیعی پوست انجام شود تا احتمال ایجاد اسکار نامطلوب کمتر شود. در طول انجام عمل جراحی واژینوپلاستی بیمار در حالت بیهوشی قرار دارد. برش ها می تواند با استفاده از اسکالپل سنتی و یا با استفاده از لیزر ایجاد شوند. تصور بر این است ایجاد برش با استفاده از لیزر واژن می تواند روند بهبود را در مقایسه با روش سنتی تسریع کند. در نهایت انتخاب روش بستگی به نیاز بیمار و تشخیص متخصص زنان دارد.

مراقبت‌های بعد از عمل

ریکاوری پس از عمل جراحی واژینو پلاستی عمدتا ساده می باشد اما مستلزم برنامه ریزی است تا بدن به طور مناسبی بهبود یابد. بعد از جراحی واژینوپلاستی بیمار ساعت اندکی را در اتاق ریکاوری سپری خواهد کرد و سپس در صورت اطمینان از عدم بروز عوارض، ظرف یک روز مرخص خواهد شد.

درد بعد از جراحی یکی از عوارض واژینوپلاستی محسوب می شود که ممکن است ناراحت کننده باشد اما با استفاده از داروهای مسکن می توان آن را برطرف کرد و معمولا درد بعد از چند روز فروکش خواهد کرد.

کبودی و تورم در محل برش نیز از جمله سایر عوارض واژینوپلاستی محسوب می شود و ممکن است یک تا دو هفته به طول انجامد. بیماران به مدت چهار تا شش هفته نمی توانند نزدیکی جنسی داشته باشند. حدود یک هفته بعد از جراحی واژینوپلاستی بیمار می تواند به انجام فعالیت هایی روزمره بپردازد و بعد از سه ماه ریکاوری کامل حاصل می شود. زمانی که جراحی واژینوپلاستی همزمان با سایر جراحی های زیبایی مانند لابیاپلاستی انجام شود دوره ریکاوری طولانی تر خواهد بود.

بعد از انجام جراحی واژینوپلاستی لازم است که بیمار نزد پزشک مراجعه کند تا فرایند بهبود تحت نظر پزشک بررسی شود. معمولا به بیماران توصیه می شود تا ورزش های موسوم به کگل را انجام دهند زیرا این ورزش ها ماهیچه هایی که به تازگی شکل گرفته اند را تقویت می کند و مانع از بروز عوارض احتمالی در آینده می شود.

عوارض واژینو پلاستی

برخی از فاکتورهای خطرساز این عمل جراحی زیبایی:

  • عفونت
  • درد مداوم
  • تغییرات دائمی در حس
  • اسکار زخم

 اسکارهای کوچک معمولا در طول زمان از بین خواهند رفت. اگر شما تصمیم به انجام جراحی زیبایی واژینوپلاستی دارید می توانید در مورد جزئیات خطرات و عوارض احتمالی با پزشک متخصص زنان در این زمینه مشورت کنید.

دلایل انجام عمل زیبایی واژینوپلاستی

 در حال حاضر خانم های بیشتری از مزایای واژینوپلاستی به دلایل زیبایی و جوانسازی واژن بهره می برند. بعد از زایمان و یا با افزایش سن بافت اطراف واژن ممکن است شل شده و ماهیچه های کف لگن ضعیف می شوند و واژن ممکن است عریض تر شود. این تغییرات طبیعی می تواند تاثیرات منفی بر زندگی جنسی یک خانم داشته باشد یا این که خانم ممکن است به دلیل تغییرات جسمی خود اعتماد به نفسش را از دست دهد.

عمل جراحی واژینوپلاستی کمک می کند تا واژن جوان تر شده و ظاهری زیبا پیدا کند. به این ترتیب زندگی جنسی فرد نیز تقویت می شود. بنابراین خانم هایی که دچار آسیب واژینال نشده اند نیز به دلیل تمایل برای تغییر در احساسات خود می توانند انجام جراحی واژینوپلاستی را انتخاب کنند.

منبع: www.dorvana.com

 

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *