تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

 تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوماتیک و لیپوساکشن هردو از روش های لاغری موضعی می باشند اما این دو روش با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از افراد تصور می کنند لیپوماتیک همانند لیپوساکشن می باشد در صورتی که این طور نیست .در ادامه این مطلب با روش انجام لیپو ماتیک و لیپو ساکشن و تفاوت‌های بیممن ابن دو آشنا خواهید شد.

لیپوماتیک

لیپوماتیک نمونه ای از جراحی های زیبایی است که با استفاده از این روش بافت های چربی از بدن بیرون کشیده می شود که امروزه طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است و افراد زیادی را از چاقی نجات داده است. لیپوماتیک به عنوان یک روش موثر و ایمن در لاغری شناخته شده است در این روش به هیچ عنوان از حرارت برای از بین بردن چربی ها استفاده نمی شود بلکه بافت چربی با وارد شدن ضربه و کاملا بصورت فیزیکی تخریب می شوند. در لیپوماتیک از یک لوله بنام کانولا استفاده می شود که این لوله کاملا بصورت فیزیکی و با حرکات ارتعاشی و وارد کردن فشار چربی های اضافی را تخریب می کند و ازبدن استخراج می کند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن هم همانند لیپوماتیک از روش های لاغری موضعی می باشد و با استفاده از دستگاه لاغری انجام می شود اما در این روش برای از بین بردن چربی های اضافی از حرارت استفاده می شود به گونه ای که چربی های زیر پوستی بعد از سوزانده شدن توسط دستگاه مکش از بدن استخراج می شود.

تفاوت های لیپوساکشن و لیپوماتیک

۱-نحوه از بین بردن چربی های اضافی از تفاوت های روش لیپوماتیک و لیپوساکشن می باشد به این گونه که در لیپوساکشن چربی ها سوزانده می شوند اما در لیپوماتیک به هیچ عنوان چربی ها سوزانده نمی شوند و با حرکات ارتعاشی لوله کانولا تخریب می شوند و از بدن بیرون کشیده می شوند.

۲-از تفاوت های دیگر لیپوماتیک و لیپوساکشن در این است که امکان انتقال چربی به قسمت های دیگر بدن در لیپوماتیک وجود دارد اما در لیپوساکشن بدلیل سوزاندن چربی و آسیب دیگی بافت چربی این امکان وجود ندارد.

منبع: سایت دکتر نداف کرمانی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *