رنگ لب‌ها و ارتباط آن با بیماری‌ها

 رنگ لب‌ها و ارتباط آن با بیماری‌ها

شاید برای شما عجیب باشد، اما یکی از اعضایی که به شما کمک می کند تا به بیماری خود پی ببرید، رنگ لب‌ها است. بطور طبیعی رنگ لب افراد متناسب با رنگ پوست صورتشان است، اما تغییر رنگ لب‌ها می‌تواند هشداری  برای پی بردن به بیماری و یا کمبود انواع ویتامین ها در بدن شما باشد.

رنگ لب‌ها 

لب های قرمز روشن

بیماری کبدی و طحال

اگر از اینکه رنگ لب های شما دیگر صورتی نیستند و به رنگ قرمز روشن تمایل پیدا کرده اند خوش حال هستید لازم است بدانید که ممکن است این تغییر رنگ تا حد زیادی بیانگر درگیر شدن شما با مشکلات کبدی و یا حتی مشکلات مربوط به طحال باشد. هرچند لازم است به هنگام مشاهده بروز چنین علامتی به پزشک مراجعه کنید اما شما می توانید تا قبل از مراجعه به پزشک از چای گل داوودی و همچنین ترکیب آب عسل و لیمو استفاده کنید.

لب های رنگ پریده و سفید

کم خونی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که معمولا لب های رنگ پریده و سفید تری را نسبت به پوست صورتتان دارید، احتمال کمبود آهن دارید. علاوه بر تغییر رنگ لب، ترک هایی را در اطراف لب خود مشاهده می کنید. زمانی که شما کم خونی دارید در واقع میزان گلبول های قرمز خون در بدن شما نیز کاهش یافته است، به همین خاطر به اصطلاح شما دچار رنگ پریدگی می شوید که هم در چهره و هم در رنگ لب شما بروز می کند. پس لازم است در چنین شرایطی تحت نظر پزشک از قرص های آهن استفاده کنید.

مشکلات گوارشی

می توان رنگ پریدگی لب را یکی از علائم و نشانه های ابتلا به بیماری های گوارشی دانست. لازم است تا زمان مراجعه به پزشک از مصرف غذاهای چرب تا حد زیاد خودداری کنید.

لب های تیره مایل به بنفش

بیماری های قلبی

گاهی اوقات رنگ لب افراد به طور طبیعی کمی تیره است اما اگر از ابتدا رنگ لب هایتان تیره نبوده و به مرور زمان از رنگ طبیعی خود فاصله گرفته و تیره شده است به این معنا است که احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در شما زیاد است. در چنین شرایطی لازم است که سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

منبع:همگردی

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *