افزایش هوش با ۵ چالش عجیب و ساده

 افزایش هوش با ۵ چالش عجیب و ساده
برای افزایش هوش لازم نیست کار سخت و عجیبی انجام بدهید، چندین روش ساده برای افزایش هوش وجود دارد که واقعا تاثیرگذار است و کمک شایانی به شما می کنند.در این مطلب قصد داریم ۵ چالش عجیب اما درعین حال ساده را به شما معرفی کنیم که باعث افزایش هوش و تقویت مغز و ذهن می شوند.

به گزارش سایت روزاندیش به نقل از بهداشت نیوز، مغزتان را به چالش بکشید تا ذهن فعال تر و به مراتب هوشیارتری داشته باشید. این چالش ها عجیب اما بسیار کارآمد هستند.

۵ روش ساده برای افزایش هوش

۱- با دست مخالف مسواک بزنید، به این ترتیب از نیمکره دیگر مغزتان هم استفاده کرده اید.

افزایش هوش

۲- محل فعالیت هایتان را تغییر بدهید؛ مثلا برای پیاده روی به منطقه جدیدی بروید، حتی برنامه تلویزیونی جدیدی را تماشا کنید یا برنامه کودک نگاه کنید.

۳-با چشم های بسته دوش بگیرید:وقتی در حمام چشم های خود را میبندید و بدن خود را میشویید،قسمت ها و بافت هایی از بدن خود را لمس خواهید کرد که قبلا متوجه آنها نمی شدید و این باعث ارسال پیام به مغرتان میشود.

سعی کنید فقط از حس لامسه خود استفاده کنید.البته مراقب باشید لیز نخورید و آسیب نبینید فقط باحس لامسه خود شیر دوش را پیدا کرده و دمای آب را کم با زیاد کنید،بعد با چشمان باز به شست و شو و اصلاح بپردازید.

۴- صندلی همیشگی تان را پشت میز غذاخوری تغییر بدهید؛ اگر همیشه روی یک مبل مینشینید وقت آن رسیده که جایتان را عوض کنید.

۵- هیپوکامپ قسمتی از مغز است که حافظه را پردازش میکند و بخصوص با بوها، صداها و مناظر که نقشه های ذهنی شما را شکل می دهند در ارتباط است. بنابراین وقتی با ماشین رفت و آمد میکنید پنجره ها را باز بگذارید تا خیلی بهتر بوها، صداها و مناظر را شناسایی کنید.

منبع: بهداشت نیوز

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *