تمیز کردن اتو با روش‌های مختلف

 تمیز کردن اتو با روش‌های مختلف

کثیف بودن کف اتو باعث لک شدن لباس میشود هر از چند گاهی لازم است کف اتو تمیز شود  تا  از خود رد روی  لباس باقی نگذارد  زیرا گاهی اوقات این کثیفی و جرم ها به پارچه ها می چسبند، و دیگر لباس ها همانند قبلا نو و تازه نخواهند بود.در ادامه این مطلب با روش‌های تمیز کردن اتو آشنا خواهید شد.با ما همراه باشید.

روش های تمیز کردن اتو :

ترکیب آب گرم و مایع ظرفشویی:

یک کاسه از آب گرم و مایع ظرفشویی معمولی را محلول کنید و با پارچه کتان کف اتو را تمیز کنید و سپس با یک پارچه مرطوب دیگر کف اتو را تمیز کنید تا کف روی آن باقی نماند.

ترکیب سرکه و نمک:

مقداری سرکه و نمک را روی حرارت کم گاز مخلوط کنید تا زمانی که نمک درون سرکه حل شده باشد. پیش از آنکه این ترکیب بجوشد باید آن را از روی گاز بردارید. سپس با آغشته کردن اسکاچ (غیرفلزی) به محلول کف اتو را تمیز کنید.

حوله و نمک:

یک حوله پارچه ای یا کاغذی که دیگر نیاز ندارید را روی میز اتو پهن کنید و روی آن را نمک بریزید. سپس اتو را روی بیشترین درجه بگذارید و روی نمکها و حوله بکشید. این کار باعث می شود رسوبهای کف اتو جذب نمک شوند.

تمیز کردن اتو

 

استفاده از خمیردندان:

مقداری خمیردندان روی قسمتهایی که جرم گرفته است بمالید و سپس با یک پارچه آن را کاملا تمیز کنید. سپس اتو را روشن کنید و روی بخار قرار دهید و به مدت ۵ دقیقه یک پارچه را با بخار اتو کنید.

استفاده از گوش پاک کن:

در هر کدام از روشهایی که ذکر شد بهتر است از گوش پاک کن هم برای پاک کردن منافذ بخار در کف اتو هم استفاده کنید.

نکات مهم :
مراقب باشید اتو از برق کشیده شده باشد و داغ نباشد.

ضروری است که پس از اتو کردن آب اضافی در مخزن اتو را خارج کنید، زمانی که اتو زیاد داغ نیست تا از وقوع مشکلات جلوگیری شود  بدون انجام اینکار، در مخزن آب باقی خواهد ماند و رسوبات آب باقی می مانند و سرانجام زنگ خواهد زد.

 

منبع : بیتوته

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *