دعای روز هجدهم رمضان به همراه تفسیر آن

 دعای روز هجدهم رمضان به همراه تفسیر آن

ماه مبارک رمضان فرصتی است تا از برکت سفره الهی بهره‌مند شویم، برکتی که بندگان هر روزه می‌توانند با خواندن ادعیه‌های مناسب هر روز بهره ببرند. ماه رمضان ماه خدا است که در آن به دعا کردن بسیار سفارش شده است. بر اساس برخی روایات دعای روزه دار در همه حالات و ساعات اجابت شده و درخواست کننده از خدا در این ماه محروم نمی شود.هر روزماه مبارک رمضان دعای مخصوصی دارد که در ادامه این مطلب دعای مخصوص روز  هجدهم رمضان آورده شده است.

متن دعای روز هجدهم رمضان

اللهمّ نَبّهْنی فیهِ لِبَرَکاتِ أسْحارِهِ ونوّرْ فیهِ قلبی بِضِیاءِ أنْوارِهِ وخُذْ بِکُلّ أعْضائی الى اتّباعِ آثارِهِ بِنورِکَ یا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفین

خدایا، مرا در این ماه به برکت‌های سحرهایش آگاه کن و دلم را با روشنایی انوارش روشنی بخش و تمام اعضایم را به پیروی آثارش به‌کار بگیر، به نورت، ای نوربخش دل‌های عارفان.

تفسیر این دعا

دعای روز هجدهم رمضان

خدایا، مرا آگاه کن به برکات و عنایات ویژه‌ات به اهل سحر و بیداران در این ساعت. در کلام معصوم دارد که سحر برکات ویژه‌ای دارد، خدایا، دلم را به این لحظات نورانی منوّر بگردان، در روایات هست برای دنیا هم شده نماز شب بخوانید، خدایا، تمام اعضا و پیکرم را در مسیر سحرخیزی قرار بده، به نور تو قلبم نورانی می‌شود؛ چون قلب مؤمن حرم الهی است بنابراین کسی را در این قلب غیر از خدا قرار مده؛ یا منوّر القلوب العارفین.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *