دعای روز  هفدهم رمضان به همراه تفسیر آن

 دعای روز  هفدهم رمضان به همراه تفسیر آن

ماه مبارک رمضان فرصتی است تا از برکت سفره الهی بهره‌مند شویم، برکتی که بندگان هر روزه می‌توانند با خواندن ادعیه‌های مناسب هر روز بهره ببرند. ماه رمضان ماه خدا است که در آن به دعا کردن بسیار سفارش شده است. بر اساس برخی روایات دعای روزه دار در همه حالات و ساعات اجابت شده و درخواست کننده از خدا در این ماه محروم نمی شود.هر روزماه مبارک رمضان دعای مخصوصی دارد که در ادامه این مطلب دعای مخصوص روز  هفدهم رمضان آورده شده است.

متن دعای روز هفدهم رمضان

روز هفدهم رمضان

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏

«اللّهم اهدنی فیه لصالح الاعمال و اقض لی فیه الحوائج و الامال یا من لا یحتاج الی التّفسیر و السّؤال یا عالماً بما فی صدور العالمین صلّ علی محمدٍ و آل الطّاهرین.»

«ای خدا، مرا در این روز به اعمال صالحه راهنمایی کن و حاجت ها و آرزوهایم را برآورده ساز. ای کسی که نیازمند شرح و سوال بندگان نیستی، ای خدایی که ناگفته به حاجات و به اسرار خلق آگاهی بر محمد و آل اطهار او درود فرست. » ( مفاتیح الجنان )

تفسیر این دعا

در ابتدای این دعا می گوییم :خدایا من را راهنمایی کن تا اعمال صالح انجام دهم. خواندن نماز اول وقت و نمازهای مستحب ماه رمضان ، خواندن دعا در زمان سحر و افطار، افطاری دادن و انفاق به نیازمندان ، استغفار و توبه و… جزو اعمال صالح ماه مبارک رمضان هستند که بلا و مصیبت را دور می کنند.

در این دعا می گوییم خدایا احتیاجات و آرزوهای من را برآورده کن. برای استجابت دعا باید تنها امید شما به خداوند باشد. اگر امید داری که کسی دیگری دعایت را استجابت می کند، دعایت مستجاب نمی شود.

در بخش بعدی دعا می خوانیم:ای خدایی که ناگفته به حاجات و به اسرار خلق آگاهی، خداوند عالم و آگاه است و از همه چیزهای که در دل مردم وجود دارد باخبر است.

در آخر می گوییم خدایی که بر همه چیز آگاهی بر محمد و آل اطهار (ع) درود بفرست، صلوات گناهان را به تمام معنا از بین می برد.

منبع: نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *