دعای روز یازدهم رمضان به همراه تفسیر آن

 دعای روز یازدهم رمضان به همراه تفسیر آن

ماه مبارک رمضان فرصتی است تا از برکت سفره الهی بهره‌مند شویم، برکتی که بندگان هر روزه می‌توانند با خواندن ادعیه‌های مناسب هر روز بهره ببرند. ماه رمضان ماه خدا است که در آن به دعا کردن بسیار سفارش شده است. بر اساس برخی روایات دعای روزه دار در همه حالات و ساعات اجابت شده و درخواست کننده از خدا در این ماه محروم نمی شود.هر روزماه مبارک رمضان دعای مخصوصی دارد که در ادامه این مطلب دعای مخصوص روز یازدهم رمضان آورده شده است.

متن دعای روز یازدهم رمضان 

اَللّهُمَّ حَبِّبْ اِلَیَّ فیهِ الْاِحْسانَ وَکَرِّهْ اِلَیَّ فیهِ الْفُسُوقَ وَالْعِصْیانَ وَحَرِّمْ عَلَیَّ فیهِ السَّخَطَ وَالنّیرانَ بِعَوْنِکَ یا غِیاثَ الْمُسْتَغیثینَ

خدایا در این ماه نیکی را پسندیده من گردان، و نادرستی‌ها و نافرمانی‌ها را مورد کراهت من قرار ده، و خشم و آتش برافروخته را بر من حرام گردان، به یاری ات ای فریادرس دادخواهان

تفسیر دعا

در این دعا می گوییم خدایا کاری کن که من خوبی را دوست داشته باشم و از انجام کارهای نیکو لذت ببرم و در احسان ریاکاری نکنم.

در این دعا می گوییم خدایا کاری کن تا از فسق و معصیت، بدی و گناه بدم بیاید. در نظر معصومین ( ع ) معصیت زشت بود چرا که آنها نیکوکار و عادل بودند.

در این دعا می گوییم خدایا غضب و آتش خودت را بر من حرام کن. هر کسی با ولای امیرالمؤمنین (ع) و ولای اهل بیت (ع) از دنیا برود، جهنم نمی رود و به اذن خدا برخی که ایمان دارند، شفاعت می شوند اما آنها که بی ایمان هستند شامل شفاعت نمی شوند.

در این دعا می گوییم خدایا به ما کمک کن تا به محتویات این دعا دست پیدا کنیم. خدا باید به ما کمک کند تا کمک خدا نباشد کسی نمی تواند کاری انجام دهد ، اگر شما به سمت خدا گام بردارید، خدا چند گام به سمت شما حرکت می کند.

در این دعا می گوییم خدایا هر کس پناه و فریادرس می خواهد، تو پناهش می دهی پس از تو می خواهیم که دعای ما را مستجاب کنی.

منبع: نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *