دعای روز ششم رمضان به همراه تفسیر آن

 دعای روز ششم رمضان به همراه تفسیر آن

ماه رمضان ماه خدا است که در آن به دعا کردن بسیار سفارش شده است. بر اساس برخی روایات دعای روزه دار در همه حالات و ساعات اجابت شده و درخواست کننده از خدا در این ماه محروم نمی شود.هر روزماه مبارک رمضان دعای مخصوصی دارد که در ادامه این مطلب دعای مخصوص روز ششم رمضان آورده شده است.

متن دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

دعای روز ششم ماه رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ لا تَخْذِلْنی فیهِ لِتَعَرّضِ مَعْصِیتِکَ ولا تَضْرِبْنی بِسیاطِ نَقْمَتِکَ  وزَحْزحْنی فیهِ من موجِباتِ  سَخَطِکَ بِمَنّکَ وأیادیکَ یا مُنْتهی رَغْبـهَ الرّاغبینَ.

خدایا در این روز مرا به نفس سرکشم، وامگذار تا پی طغیان و نارضایتی تو روم و مرا با تازیانه خشم و غضبت ادب مکن، مرا از موجبات ناخرسندیت، بر کنار بدار، به حق مهربانی و نعمت نوازیت، ای نهایت آرزوی مشتاقان. ( مفاتیح الجنان )

تفسیر این دعا

در این دعا می گوییم خدایا، من را به واسطه تعرض گناه خوارم نکن. افرادی گناهکار خوار هستند حتی اگر دارای تحصیلات و لباس فاخر و… باشند. عبادت و بندگی آدم را عزیز می کنندو باعث می شود تا محبت آن شخص به مقدار بسیار زیادی در دل دیگران باشد.

در این دعا می گوییم خدایا من را به تازیانه عذابت نزن، در برخی جوامع عذاب خداوند نازل می شود اما برخی کارها و شفاعت امامان بلاها را دفع می کند.

در این دعا می گوییم خدایا من را از موجبات سخطت دور گردان، چیزهایی که موجب سخط توست. برخی گناهان خدا را به غضب می آورد و آن گاه خدا با اینکه ارحم الراحمین است، قسم می خورد که به عزت و جلال خودم دیگر تو را آمرزش نمی کنم.

در این دعا می گوییم ای خدایی که منتهای رغبت مشتاقان هستی به حق احسان و نعمت هایی که به من داده ای، این چند دعا را درباره من مستجاب کن.

منبع: نمناک

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *